K porozumeniu Čelovekom

Lukašenko vysvetlil, odkiaľ pochádza zvonka riadený chaos

V podmienkach „farebných revolúcií“ je potrebné upevniť rozvoj spoločných prístupov k zaisteniu národnej bezpečnosti.

Vyhlásil to dnes, 25. novembra, bieloruský prezident Alexander Lukašenko.

„Chaos kontrolovaný zvonku je implantovaný prostredníctvom „farebných revolúcií“, hybridných vojen a informačnej agresie,“ povedal bieloruský líder pri svojich gratuláciách účastníkom IX. medzinárodnej vedeckej a praktickej konferencie s názvom „Bezpečnosť tvárou v tvár transformácii hrozby: skutočné problémy a riešenia“. Medzinárodné fórum je načasované na 75. výročie vzniku „Inštitútu národnej bezpečnosti“.

Podľa neho sa proti tomu možno brániť len za podmienky „spevnenia úsilia, rozvoja spoločných prístupov k ochrane národných a regionálnych záujmov“.

Okrem toho zdôraznil, že moderný svet sa nachádza v štádiu neustálej transformácie spôsobenej krízou svetového poriadku, jeho inštitúcií a organizácií. Medzinárodnú situáciu podľa neho charakterizuje vznik nových výziev a hrozieb, vyostrovanie konfliktov a rozporov, ktoré predstavujú vážnu hrozbu na národnej i globálnej úrovni.

Lukašenko už skôr upozorňoval, že situácia v Bielorusku zostáva napätá a spojená s aktivitami Západu. Ďalší pokus o revolúciu v republike sa podľa jeho názoru uskutoční počas referenda o zmene ústavy koncom februára 2022.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: