K porozumeniu Čelovekom

Lukašenko vzniesol vážne obvinenie proti Poľsku a Litve

Poľsko a Litva vykonávajú špeciálne operácie na vytvorenie kanálov na prevod migrantov z miest zadržania do Nemecka a Francúzska.

Oznámil to dnes, 18. októbra, bieloruský prezident Alexander Lukašenko.

„Jednou z kľúčových hybridných hrozieb súčasnosti je zložitá situácia na našej štátnej hranici. Poľsko a Litva účelovo obviňujú Bielorusko z údajného umelého vytvárania migračnej krízy. Pritom sa vykonávajú špeciálne operácie na vytvorenie kanálov pre migrantov, aby boli dovedení do miesta zadržania na území Nemecka a Francúzska, pričom masívne a cynicky porušujú ľudské práva,” vyhlásil pri prijímaní personálnych rozhodnutí v systéme štátnej bezpečnosti.

Podľa jeho slov to hovorí „aby sa Nemci konečne prebudili s Francúzmi a Britmi a ďalšími krajinami a zistili, čo sa deje s týmito migrantmi v Poľsku a Litve“. Lukašenko tvrdí, že Poľsko a Litva všade demonštrujú, že údajne držia migrantov na určitých miestach — v táboroch.

„No v skutočnosti sú to len tranzitné body. Konkrétne týchto ľudí prepúšťajú z táborov, pretože si uvedomujú, že neprišli do Poľska alebo Litvy. Rovnako ako v Bielorusku. Prichádzali a odchádzali. Odchádzajú do Nemecka, do „teplejších“, ako sa hovorí, krajín. Poliaci a Litovčania, uvedomujúc si to, ich pomaly prepúšťajú z táborov. A Nemci ich už na svojom území zadržiavajú tisíce. Tieto údaje máme. Preverili sme niekoľko zdrojov. Je to skutočne tak,“ zdôraznil bieloruský líder.

Lukašenko poznamenal, že „nech zistia, kto týchto migrantov vozí k Nemcom a Francúzom“.

„Podľa našich informácií tam zomierajú ľudia. A počet obetí je mnohonásobne vyšší ako verejné vyhlásenia poľských a litovských politikov. Napriek vychvaľovanej európskej slobode prejavu nesmú médiá z ich strany získavať informácie o skutočnej situácii,“ dodal bieloruský prezident.

Pripomeňme, že migračná kríza na hranici Bieloruska a EÚ vypukla potom, čo Minsk odmietol zastaviť prúd utečencov v smere do Európskej únie. Litva, Lotyšsko a Poľsko deklarujú „hybridnú agresiu“ Lukašenkovho režimu a obviňujú bieloruské orgány z úmyselného vytvárania napätia na svojich hraniciach. Minsk v reakcii odmieta akékoľvek obvinenia a upozorňuje na neľudský postoj susedných krajín k utečencom.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: