K porozumeniu Čelovekom

Maďarskí policajti hliadkujú na hraniciach spolu so srbskými

Maďari a Srbi spoločne strážia hranice pred ilegálnou migráciou. Obe krajiny majú na tento totožný názor, informuje TASR.

Maďarsko rozširuje spoluprácu so Srbskom v oblasti ochrany štátnych hraníc pred ilegálnou migráciou. Preto budú maďarskí a srbskí policajti spoločne chrániť srbsko-severomacedónske a maďarsko-srbské hranice. Oznámil to v piatok na maďarsko-srbskej hranici v Röszke maďarský minister vnútra Sándor Pintér. Vystúpil na spoločnej tlačovej konferencii so srbským rezortným partnerom Aleksandarom Vulinom.

Podľa agentúry MTI Pintér zdôraznil, že Maďarsko a Srbsko majú na potlačenie ilegálnej migrácie totožný názor, pri rozhodovaní zohľadňujú tieto krajiny rovnaké hodnoty.

„Spoločným cieľom je zapojiť do ochrany hraníc aj ďalšie krajiny,“ dodal maďarský minister a ako príklad uviedol Česko a Rakúsko, ktoré sa pridávajú k tejto iniciatíve.

„Spoločná ochrana hraníc potvrdzuje, že vzťahy Maďarska a Srbska sú na možnej najvyššej úrovni. Srbsko nemá záujem na tom, aby sa z neho stalo miesto migrantov, nemáme záujem ani na tom, aby ktokoľvek menil národnostné či náboženské zloženie našej krajiny,“ zdôraznil Vulin. Podľa neho je posilnenie hraníc s Maďarskom aj pre Srbsko dôležité, pretože dobre chránené hranice ovplyvnia rozhodovanie migrantov.

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: