K porozumeniu Čelovekom

Maďarsko je jedinou zemí EU, kterou Joe Biden nepozval na Summit za demokracii. Proč asi

Spojené státy vedené levicovým prezidentem Joe Bidenem musí za každou cenu nějak urazit Maďarsko, a tak ho jako jedinou zemi Evropské unie nepozvaly na virtuální Summit za demokracii konaný tento měsíc 9. – 10. prosince.

Ministr maďarské vlády Gergely Gulyás na to ve čtvrtek reagoval tvrzením, že předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen nebude na nadcházejícím Summitu za demokracii tento měsíc moci mluvit jako zástupkyně celé Unie.

Na poradě vyslanců EU ve středu zástupce maďarské vlády řekl, že členské státy EU nebudou moci na té akci pořádané Bidenem, tj. Summitu za demokracii, mluvit jedním hlasem, jelikož Maďarsko jako jediný stát EU nebylo pozváno. K dalším zemím, které nedostaly pozvánku, patří Čína a Rusko.

Účelem zasedání bude, aby delegáti prodiskutovali problémy, s nimiž se dnes demokracie potýká. Je zvláště zajímavé, že EU předtím k tomuto nedosáhla žádného jednohlasně odsouhlaseného postoje.

Gulyáse se na informačním sezení vlády ve čtvrtek ptali na jeho názor na to, že Spojené státy na tento summit Maďarsko nepozvaly. Ministr uvedl, že když někam nebylo pozváno Maďarsko, tak ani nelze reprezentovat společný postoj EU s dodatkem, že společná zahraniční politika vyžaduje všechny členské státy.

Ministr také řekl, že Maďarsko nemá žádné takové závažné „problémy s demokracií“ jako Spojené státy.

„Kdybychom mohli pomoci a Amerika by usoudila, že je třeba nás požádat o radu, jsme k dispozici,“ řekl ministr s dodatkem, že na rozdíl od Spojených států si v Maďarsku skoro jedna třetina voličů nemyslí, že volby byly zfalšovány podvodem.

Podle významné studie od profesora Martina Gilense z Princeton University a profesora Benjamina I Page z Northwestern University, o které ve Spojených státech referovala média napříč mainstreamem, bylo zjištěno, že Spojené státy nejsou žádnou demokracií, nýbrž že jde o oligarchii dvou stran. Na rozdíl od nich má Maďarsko systém mnoha stran, kde mají alternativní strany reálnou šanci na voličský úspěch, což voličům nabízí demokratičtější volbu. Současná maďarská vláda dosáhla v posledních volbách dvoutřetinovou většinu, což z ní udělalo jednu z nejpopulárnějších stran celé Evropy

Zdroj: reformy.cz

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: