K porozumeniu Čelovekom

Matematik Kollár kritizuje zatvorenie škôl: Nemá to logiku! Jediný, kto súhlasí je Gröhling

Odborníci na Slovensku ešte stále nerešpektujú priania našej vlády! Aj keď všetkých Slovákov vládna koalícia už od vypuknutia pandémie presviedča, že sa riadi odporúčaniami odborníkov v danom obore, asi je opak pravdou. A rozhodnutia špecialistov ešte dokážu v priamom prenose aj riadne skritizovať.

Nikto sa na Slovensku už nezhodne v ničom

Regionálni hygienici vo veľkom v posledných dňoch zatvárajú školy. Dôvodom je zhoršená epidemická situácia. A, žiaľ, na rozdiel od prvých vĺn pandémie, dnes sú zasiahnuté v oveľa väčšej miere aj deti a tínedžeri. 

Ministrovi školstva Branislavovi Gröhlingovi sa tento postup nepáči. Kritizuje ho aj Richard Kollár. Ten poukazuje na to, že školy ostali v mnohých krajinách otvorené aj počas tvrdých lockdownom, píše portál topky.sk.

Kto by povedal, že v Bratislavskom kraji, jedenom z najzaočkovanejších, prejdú všetky školy od druhého stupňa na dištančný spôsob výučby? Tak od pondelka 6. decembra sa to stane skutočnosťou. Zdá sa, že Mikuláš aj tento rok do Bratislavy predsa len príde.

Nepochopiteľné nariadenia, na ktoré sme si už zvykli?

Dôvodom je zhoršujúca sa epidemická situácia a preto sa Regionálny úrad verejného zdravotníctva rozhodol pre tento krok. Kritiku však zniesol zniesol aj matematik Richard Kollár.

“V mnohých krajinách zostali otvorené školy aj počas tvrdých lockdownov. Ako som čítal v jednej z diskusií, Slovensko je asi jediná krajina na svete, kde nemôže ísť do školy úplne alebo takmer úplne zaočkovaná trieda, ale do práce môžu chodiť nezaočkovaní ľudia bez prekonaného ochorenia s týždňovým antigénovým testom akéhokoľvek typu. Priority first!” okomentoval dianie vo svojom statuse na sociálnej sieti Kollár.

Už nič dobré nás asi nečaká! Podľa Kollára bude len horšie

Matematik ďalej poukázal na to, že deti sú v čase pandémie najmenej ohrozené ťažkým priebehom. Naopak, u dospelých toto riziko existuje v oveľa väčšej miere. „Asi neexistuje lepšie svedectvo o tom, aké hodnoty Slovensko dlhodobo zdieľa, a ani o tom, aká bude jeho budúcnosť. Nezvládame to,“ myslí si Kollár. 

Ako následne dodal, dlhodobo tvrdí, že najhoršie rozhodnutia robia politici pod tlakom a narýchlo. „A tak sme len za pár posledných dní videli trojdňový COVID automat, následne vyhlásenie šalátu (akože lockdown), zatváranie škôl hygienikmi na podnet zhora napriek neposlušnému ministrovi, dokonca v rozpore s odporúčaním konzília, či 500 eurové dôkladne otestované bonusy, atď.  Slovensko 2020-2024. A čo bude potom? Asi ešte horšie,“ uzavrel.

Rozhnevaný Gröhling

Na slová matematika reagoval aj samotný minister školstva. „Na Slovensku sa ale posledné dni ignoruje domáca aj zahraničná skúsenosť, všetky dohody a fakty. Opäť namiesto dospelých, ktorí sú problémom pandémie, sa riešia deti, ktoré majú dospelých zase zachraňovať. Posledné rozhodnutia RÚVZ idú proti pravidlám, ktoré sa nastavili. Ignorujú stav na jednotlivých školách a v prípade Bratislavského kraja ešte aj úplne popierajú zaočkovanosť a stav epidémie v okrese,“ napísal Gröhling v reakcii na kacebooku.

„Fakt, že sa takto necitlivo pristupuje k vzdelaniu mladých ľudí, je žalostný. V mnohých krajinách aj v tvrdom lockdowne ostali školy otvorené. U nás máme mäkký lockdown, kde dospelí nezaočkovaní majú kvantum výnimiek a môžu ísť do práce so 7-dňovým Ag testom. Ale doma zrazu ostávajú žiaci rozhodnutím RÚVZ,“ hnevá sa Gröhling. 

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: