Mesík: Kto by už predával Ivermectin za pár eur, ak sa dá predávať niečo 1000-krát drahšie?

Ivermectin, liek, na ktorý mnohí lekári nedajú v boji s koronavírusom dopustiť, iní mu zase prikladajú iba minimálne liečebné účinky. Viac o jeho diskreditácii napísal v statuse vyštudovaný lekár a analytik globálnych rizík Juraj Mesík

Mesík vyštudoval medicínu, a tak sa v tomto odbore vyzná. Zrejme aj preto je zástancom lieku Ivermectin ako veľmi účinného v boji s koronavírusom. Vo svojom statuse, ktorý zverejnil na sociálnej sieti, píše aj dôvod, prečo je liek, ktorý reálne v boji s COVID-19 zaberá, u niektorých taký zatracovaný.

Triumfálna správa hovorí, že liek MK-7110 bol už (predbežne) odskúšaný u celých 203 pacientov

„Spomínate si, ako vehementne nedávno vystúpila firma Merck proti liečbe Covidu Ivermectinom? A spolu s ňou aj niektorí slovenskí lekárnici? Veď kto by už predával Ivermectin za pár eur, ak sa dá predávať niečo 1000-krát drahšie?“ pýta sa Juraj Mesík hneď v úvode.

Zároveň prikladá podľa neho pravý dôvod: „Merck dostane len od vlády USA 365 miliónov dolárov za dodávku 60 000 až 100 000 dávok nového liečiva MK-7110. Čo balenie, to 3 700 až 6 000 dolárov. Kam sa hrabe Remdesivir. O nákupoch EÚ netreba ani najmenej pochybovať. To budú ďalšie stovky miliónov,“ vysvetľuje analytik.

„Triumfálna správa hovorí, že tento liek bol už (predbežne) odskúšaný u celých 203 pacientov (slovom dvesto tri jedincov…) a ukázal ohromujúce zníženie rizika úmrtia na respiračné zlyhanie o celých 50 percent. Nechýbalo veľa a ukázal sa skoro tak účinný ako vitamín D!“

A aby neboli pochybnosti o tom, že propaganda proti Ivermectinu bude masívne pokračovať, nielen pre záujmy Mercku, Mesík dodáva: „Európska lieková agentúra má už na stole žiadosť od Gileadu na rozšírenie používania 2 100 eurového a neúčinného Remdesiviru v liečbe Covidu. Účinná liečba 30 centovým Ivermectinom musí byť zdiskreditovaná za každú cenu. A slobodné médiá s veľkou vervou priložia ruku k dielu skorumpovaných karpatských profesorov a čivavistov,“ končí svoj status lekár a analytik globálnych rizík Juraj Mesík.

zdroj: hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov