K porozumeniu Čelovekom

Minister Naď ide žiadať USA o sponzorstvo. Vraj nám treba pomôcť s financovaním nemocnice či múzea. Skutočne?

Dobré a vyvážené zahraničné vzťahy sú pre každú krajinu určite dôležité. Submisivita a zaliečanie sa niektorým krajinám však už o vyrovnanej zahraničnej politike nehovoria. A práve takú politiku dnes presadzujú naši vládni predstavitelia. Na to, že minister Naď je protagonistom podriadenosti voči americkej politike, upozorňuje na sociálnej sieti generál Jozef Viktorín z hnutia Republika. Čo ministrovi obrany vyčíta?

generál Jozef Viktorín

Na snímke generál Jozef Viktorín

Viktorín upozorňuje, že „perlenie“ ministra obrany Jaroslava Naďa nemá konca kraja. V diskusnej relácii rádia Expres totiž povedal, že pri svojej najbližšej ceste do USA plánuje navštíviť spoločnosť Lockheed Martin Corporation, ktorá sa v nedávnej minulosti podieľala na dodávke armádnych stíhačiek F-16. Na tom by možno nebolo nič zlé, keby ich nešiel požiadať o sponzorstvo.

Parafrázujem myšlienku ministra: vraj ich poprosí o podporu Leteckých opravovní Trenčín a taktiež o nejaké sponzorstvo pre Vojenskú nemocnicu Ružomberok alebo múzeum SNP,“ krúti hlavou generál.

Naďa sa preto pýta, či myslí naozaj vážne, že chce nahradiť úlohu štátu pri financovaní spomínaných inštitúcií a zameniť slovenskú suverenitu za alibi zakrývajúce ďalší nákup (nielen) lietadiel?

Keby ste nemíňali verejné zdroje, dve miliardy na modernizáciu, tak by bolo aj na nemocnicu, na múzeum a aj na ďalšie veci v prospech všetkých občanov,“ dodal na záver kriticky generál Jozef Viktorín.

hlavné správy

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: