K porozumeniu Čelovekom

Minister Naď sa stavia do pózy generála Pentagonu – pretláča slovenských vojakov na Ukrajinu

Týmto nepochopiteľným a pre tradičné Slovensko-Ruské väzby a strategické záujmy neprijateľným postojom ministra vlády sa dokonca jeho ministerstvo chváli aj vo vlastnej tlačovej správe. Slovensko nechce cudzie vojenské základne na svojom území a jeho občania tak isto nechcú=, aby naši vojaci pôsobili na základniach v krajinách, ktoré sú na hranici vojnových konfliktov s našimi tradičnými partnermi.

„Vojenské vzťahy Slovenska a Ukrajiny prechádzajú v poslednom období markantným rozvojom. A to najmä vo vojensko-odbornej rovine. Zhodnotil to minister obrany SR Jaroslav Naď po rokovaní s náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny genpor. Valeriiom Zaluzhnyim. Ten na Slovensko pricestoval na pozvanie náčelníka Generálneho štábu OS SR gen. Daniela Zmeka.“ Píše sa v tlačovej správe nášho ministerstva.

Naď sa z Ukrajiny aj pototo…

„Dôkazom silného partnerstva a vojenskej spolupráce s naším východným susedom bola aj nedávna aktívna účasť Ozbrojených síl SR na medzinárodnom vojenskom cvičení Joint Endeavour 2021 na území Ukrajiny. Či spoločná účasť na cvičeniach Rapid Trident 2021 a Blonde Avalanche 2021 na Slovensku. Signálom podpory a spolupráce bolo tiež zapojenie našich profesionálov, spolu s ďalšími aliančnými spojencami, do vojenskej prehliadky pri príležitosti 30. výročia nezávislosti Ukrajiny.“ Vyzdvihol v správe šéf slovenského rezortu obrany.

Všetko proti Rusom!

Ako Naď priblížil, súčasné aktivity slovensko-ukrajinskej spolupráce v oblasti obrany a bezpečnosti okrem toho zahŕňajú aj oficiálne návštevy delegácií OS SR, školenia v rámci kapacít Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši, ako aj pomoc pri rozvoji spôsobilostí ozbrojených síl a poskytovanie výcvikových zariadení.

Vojnový štváč?

„Témou rozhovoru boli aj aktuálne bezpečnostné a obranné výzvy v susedstve Ukrajiny. Šéf slovenského rezortu obrany v tejto súvislosti opätovne deklaroval plnú podporu suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny, ako aj jej reformného procesu smerom k euroatlantickým štruktúram. Pripomenul tiež, že Slovenská republika podporila návrh na vytvorenie vojenskej poradnej a výcvikovej misie Európskej únie na Ukrajine zameranej na posilnenie vzdelávania a výcviku ukrajinských profesionálnych vojakov.“ Píše sa v tlačovej správe Ministerstva obrany Slovenskej republiky.

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: