K porozumeniu Čelovekom

Ministerstvo zdravotníctva oficiálne uznalo, že covid passy sú zdravotnou dokumentáciou. V prevádzkach ich teda kontrolovať nemôžu, tvrdí Heredoš

Žijeme v absurdnej dobe, ktorú na každom kroku ovplyvňuje pandémia a vládou nastavené, často nezmyselné opatrenia hlavného hygienika. O ich zákonnosti pochybujú nie len obyčajní ľudia, ale aj politici a odborníci. Mnohí z nich sa rozhodli za naše práva aktívne bojovať a postupne niektoré z opatrení zrušiť. Jedným z nich je aj Miroslav Heredoš z hnutia Republika 

Miroslav Heredoš

V súčasnosti platí vyhláška hlavného hygienika, ktorá umožňuje majiteľom a niektorým zamestnancom v službách kontrolovať pri vstupe do prevádzky covid passy zákazníkov. Na to, že ide o nezákonný postup, upozorňuje Heredoš prostredníctvom Voľnej zóny už od augusta.

Teraz to však už potvrdilo aj samotné ministerstvo zdravotníctva. Lengvarského rezort podľa Heredoša uznal, že covid pass je súčasťou zdravotnej dokumentácie a akékoľvek zisťovanie informácií o tom, či ste očkovaní, neočkovaní, otestovaní alebo či ste prekonali určitú chorobu je nezákonné.

Priatelia, dnes zdieľam oficiálne vyjadrenie MZ SR, ktoré nám prišlo, kde verejne uznáva, že informácie o zdravotnom stave – tzv. covid pass – sú zdravotnou dokumentáciou na základe zákona o Zdravotnej starostlivosti č.576/2004 v zmysle paragrafu 2 a odseku 6,“ informuje Heredoš.

Ako ďalej tvrdí, do zdravotnej dokumentácie môže nahliadať iba 16 zákonom stanovených okruhov ľudí, medzi ktorých ale čašníci, majitelia, prevádzkovatelia reštaurácií či iných zariadení rozhodne nepatria.

To, čo sme od augusta hlásali, je dnes čierne na bielom – každý, kto kontroluje hostí/zákazníkov o covid pass sa svojvoľne dožaduje informácií, na ktoré nemá zo zákona nárok a ktoré nesmie kontrolovať!!! …Ak to robí, na mieste porušuje zákon a je potrebné volať príslušníkov polície SR“ zdôraznil na záver Mioslav Heredoš.

hlavné správy

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: