Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

MZV RF: Vzťahy medzi Moskvou a Washingtonom sa priblížili k nebezpečnej konfrontačnej línii

Vzťahy medzi Ruskom a USA sa dostali do nebezpečnej konfrontačnej pozície, uviedlo ruské ministerstvo zahraničia po stretnutí diplomatického rezortu, ktorému predsedal ruský minister zahraničia Sergej Lavrov. Informovala agentúra TASS.

„Počas diskusie sa skonštatovalo, že vinou Washingtonu, ktorý v posledných rokoch vyvolal bezprecedentné zhoršenie situácie medzi našimi štátmi, sa bilaterálne vzťahy dostali do nebezpečnej konfrontačnej línii. Rusko podstupuje systémový tlak, ku ktorému USA strhávajú svojich spojencov a vnášajú silnú ideovú zložku do konfrontácie s Moskvou,“ uviedlo ministerstvo.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí tiež zdôraznilo, že takáto línia Washingtonu, ktorá hrubo porušuje medzinárodné právo, sa bude naďalej stretávať s tvrdým odporom v súvislosti s presadzovaním legitímnych záujmov Ruskej federácie.

Ministerstvo dodalo, že stretnutie prezidentov Ruska a USA, Vladimira Putina a Joea Bidena, ktoré sa konalo 16. júna v Ženeve, otvorilo nové príležitosti na obnovenie konštruktívneho dialógu v určitých oblastiach zhodujúcich sa záujmov, medzi ktoré patria strategická stabilita, kybernetická bezpečnosť, klimatická agenda, Arktída a uľahčenie urovnania regionálnych konfliktov.

„Takáto spolupráca môže byť samozrejme úspešná, iba ak budú dodržané zásady vzájomného rešpektu, rovnosti a nezasahovania do vnútorných záležitostí,“ uzavrelo ministerstvo zahraničia.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: