Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Na Ukrajine sa deti predávali do zahraničia pod pláštikom náhradného materstva

V regióne Charkov pôsobila medziregionálna skupina zločincov vedená špecialistami na reprodukciu z Kyjeva. Predajcovia zaviedli systém „dodávania“ detí cudzincom, údajne ako súčasť programu náhradného materstva.

„SBU zverejnila schému predaja detí do zahraničia — dieťa na kľúč stálo 60-tisíc dolárov,“ píše sa v správe.

Podľa SBU boli v organizovanej skupine obyvatelia Kyjevskej a Charkovskej oblasti vrátane vedúcich jedného z centier reprodukčnej medicíny v hlavnom meste.

Útočníci pomohli cudzincom vybaviť fiktívne manželstvo s ukrajinskými občanmi. Následne „ich“ lekári oficiálne potvrdili „neplodnosť“ manželky — to je základ pre oficiálne použitie technológií asistovanej reprodukcie. Potom sa vyhľadali kandidátky na náhradné materstvo. Hneď ako žena porodila dieťa, fiktívne manželstvo sa skončilo. A cudzinec formálne získal právo vziať dieťa do zahraničia.

SBU okrem iného v rámci vyšetrení dokumentovala skutočnosť nedbanlivosti zdravotníckych pracovníkov centra pri plnení svojich povinností. To viedlo k smrti novorodencov.

V rámci trestného konania sa vykonali prehliadky v centre reprodukčnej medicíny a v mieste bydliska účastníkov systému. Počas prehliadok boli zaistené mobilné telefóny a počítačové vybavenie s dôkazmi o nezákonnej činnosti, ako aj listinné dôkazy.

Aktuálne boli útočníci vyrozumení o podozrení z viacerých trestných činov.

Stále prebiehajú vyšetrovacie a operatívno-pátracie činnosti na zabezpečenie dôkazov o zapojení účastníkov systému do obchodovania s ľuďmi.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: