Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

16. júna 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Na Ukrajine zamestnankyňa biolaboratória ukradla skúmavky s kmeňmi nebezpečného vírusu

Generálna prokuratúra Ukrajiny informovala, že žena pracovala ako vedúca jedného zo sektorov v Štátnom vedeckom a kontrolnom ústave biotechnológií a kmeňov.

Pracovníčka ukradla skúmavky s kmeňom vírusu pseudomoru hydiny Newcastle (Virulent Newcastle disease), ktorý sa považuje za obzvlášť nebezpečný a vyniesla ich z laboratória. Tento druh vírusu je schopný rýchlo sa rozšíriť na veľké plochy bez ohľadu na štátne hranice.

Pracovníčka skúmavky nevrátila späť do skladu mikroorganizmov a ukradla aj časť novovytvoreného materiálu. Žena odcudzené vzorky skladovala doma v chladničke a chystala sa ich predať.

Nie je tajomstvom, že USA vybudovali na Ukrajine celú sieť laboratórií, kde údajne skladujú obzvlášť nebezpečné infekcie, vraj aby zabránili vytváraniu biologických zbraní.

Moskva opakovane vyjadrila znepokojenie nad činnosťou týchto inštitúcií v bezprostrednej blízkosti hraníc Ruskej federácie. Ruskí predstavitelia sa domnievajú, že Ukrajina a USA sa snažia skryť skutočný obsah a zameranie biologických laboratórií, pričom v regiónoch, kde sú umiestnené, je znepokojivá situácia s výskytom rôznych ochorení u miestnych obyvateľov.

Vtáčí pseudomor hydiny je akútne a rýchlo sa šíriace vírusové ochorenie, pri ktorom sú u vtákov postihnuté dýchacie orgány a centrálny nervový systém, čo môže viesť k ich hromadnému úhynu.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: