K porozumeniu Čelovekom

Na Západe vnímajú spojenectvo Ruska a Bieloruska ako hrozbu pre NATO

Analytička portálu „19Fortyfive“ Sarah Whiteová vo svojom článku popísala, aké problémy predstavuje zjednotenie Moskvy a Minska pre Severoatlantickú alianciu v rámci novej geopolitickej entity.

Podľa nej nedávne udalosti, ktoré sa týkali stále užšej ekonomickej integrácie oboch krajín, ako aj rozsiahle spoločné cvičenia Ozbrojených síl Ruskej federácie a Bieloruskej republiky, jednoznačne ukazuje, že to, čo sa včera zdalo západným analytikom ako „neuveriteľný scenár“, naberá skutočné tvary priamo pred našimi očami.

Perspektíva vytvorenia plnohodnotného zväzového štátu Rusko a Bielorusko prinúti NATO stiahnuť sa späť na Západ.

„Prítomnosť Moskvy v politickej, ekonomickej a vojenskej oblasti tejto krajiny prudko vytláča východnú stranu NATO ďalej na Západ. Štáty aliancie sú pod hrozbou ruskej armády a zbraní, ktoré sa nachádzajú aj v Kaliningrade,“ píše v článku Sarah Whiteová.

Západná odborníčka, ktorá situáciu nazýva, „alarmujúcou realitou“, zdôraznila, že odteraz budú krajiny NATO a ich lídri musieť brať do úvahy novú politickú situáciu a v žiadnom prípade nepodceňovať potenciálne hrozby, ktoré vznikajúca aliancia údajne predstavuje pre Západ.

Moskva aj Minsk zároveň opakovane zdôrazňujú, že zjednotenie Ruska a Bieloruska nie je namierené proti tretím krajinám, ale spĺňa historickú túžbu dvoch vetiev jedného národa spoločne rozhodnúť o svojom osude.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: