Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

16. júna 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

National Interest: Ruský „Prometeus“ poškodí prestíž USA

Podľa amerického časopisu „The National Interest“ ruská demonštrácia nových zbraní v tomto roku bolestivo zasiahne prestíž Spojených štátov.

Americký analytik Mark Episkopos poznamenal, že ruský vojenský systém S-500 Prometeus bude najmocnejšou reakciou Moskvy na vývoj amerických „stealth-stíhačiek“ piatej generácie. Ide o lietadlá F-35 a F-22, ktoré sú vybavené „stealth“ technológiou.

Autor článku je presvedčený, že PVO S-500 bude onedlho súčasťou výzbroje ruskej armády a bude tvrdou odpoveďou na americké „stealth“ technológie. „Prometeus“ podľa Episkoposa nielenže v niektorých vlastnostiach predčil svojho predchodcu S-400, ale nový protilietadlový raketový systém má aj množstvo jedinečných vlastností, vďaka ktorým je možné ho klasifikovať ako samostatnú kategóriu.

Pomocou vylepšených rakiet novej série dokáže S-500 zachytiť hypersonickú riadenú strelu alebo iné objekty pohybujúce sa rýchlosťou presahujúcou päť machov. S plánovaným doletom 600 km bude schopný detekovať a súčasne zasiahnuť až 10 balistických nadzvukových cieľov letiacich rýchlosťou až 7 km/s, ako aj zasiahnuť hlavice hypersonických riadených striel.

S-500 tiež predstavuje hrozbu pre niektoré satelity na nízkej obežnej dráhe. Zároveň sa zistilo, že stále nie sú k dispozícii úplné informácie o schopnosti komplexu operovať vo veľmi vysokých výškach.

S rovnakým úspechom je S-500 schopný zneškodniť bezpilotné lietajúce aparáty. Takéto vlastnosti „Prometea“ môžu podľa Marka Episkoposa výrazne podkopať prestíž Spojených štátov. Námestník ministra obrany Ruskej federácie Alexej Krivoručko novinárov informoval, že nový komplex bude uvedený do prevádzky do konca tohto roka.

Analytik upriamil pozornosť čitateľov na to, že S-500 Prometheus nenahradí S-400, komplexy vytvoria ďalšiu sieť echelonizovanej protivzdušnej obrany. Prometeus bude kooperovať s menej sofistikovanými protiraketovými obrannými systémami, ako sú S-300 a S-400, ako aj s mnohými ďalšími protilietadlovými raketovými systémami krátkeho a stredného dosahu.

Ruský prezident Vladimir Putin na stretnutí venovanom otázkam obrany v Soči oznámil ukončenie testov systémov S-500.

Testy protilietadlových raketových systémov S-500 prebiehajú dobre a blížia sa k záveru, oznámil Vladimir Putin.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: