K porozumeniu Čelovekom

NATO môže doviesť svet na pokraj novej vojny

Šéf výboru pre medzinárodné záležitosti ruskej Štátnej dumy Leonid Sluckij uviedol, že najnovšie vyhlásenia lídrov NATO potvrdzujú naliehavosť návrhu začať rokovania o bezpečnostných zárukách na západných hraniciach Ruska.

„Postsovietska história vzťahu Ruska ku kolektívnemu Západu ukázala, že nemožno len veriť slovám. Všetky „džentlmenské“ ubezpečenia o nerozšírení NATO na východ boli už dávno porušené […] Bezohľadné a mimoriadne nebezpečné vyhlásenia predstaviteľov NATO môžu skutočne postaviť svet na pokraj novej konfrontácie,“ napísal Sluckij vo svojom Telegram-kanáli.

Poslanec pripomenul, že Severoatlantická aliancia nielenže dôsledne anektovala čoraz viac európskych štátov bývalého socialistického bloku, ale začala uvažovať aj o rozmiestnení jadrových zbraní vo východnej Európe.

„Rusko prichádza s konkrétnym návrhom, absolútne logickým a aktuálnym. Čakáme na reakciu aliancie, ale zatiaľ sa pozícia jej generálneho tajomníka Jensa Stoltenberga stále drží v konfrontačnom duchu studenej vojny,“ zdôraznil politik.

Ruský prezident Vladimir Putin už skôr vyzval na uskutočnenie vecných rokovaní s cieľom dosiahnuť právne záruky nerozšírenia Severoatlantickej aliancie na východ.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: