Slovanské Noviny

20. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

V Bavorsku zdravotnícky úrad poslal 6-ročné dieťa do 14-dňovej karantény. Na rozhodnutí nič nezmenili ani dva negatívne antigénové testy. Psychológovia naliehavo varujú pred vážnymi následkami, ktoré majú koronaopatrenia na deti. Narastá počet depresií a úzkostných stavov.

Štrnásťdňová domáca izolácia napriek dvom negatívnym testom.

V bavorskom Ansbachu zdravotnícky úrad poslal  6-ročné dievčatko na dva týždne do domácej karantény. Pre rodinu malej Merle to bol traumatizujúci zážitok.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ako píše v komentári Christian Kreiss, o prípade písali aj noviny Bild.  Dievčatko bolo v kontakte s kamarátkou, ktorej vyšiel pozitívny test na koronavírus. Následne na to zdravotnícky úrad v Ansbachu nariadil Merle 14-dňovú domácu izoláciu. Úrad si plnil len svoju povinnosť, ktorá mu vyplýva z bavorského zákona o ochrane pred infekčným  ochoreniami.

Prváčke urobili dvakrát domáci antigénový samotest, výsledok bol negatívny. Napriek tomu dieťa nesmelo opustiť svoju izbu. Úrad uviedol, že predčasné testovanie nie je možné a domáca karanténa skončí až vtedy, keď uplynie inkubačnú dobu pre ochorenie.

„To, čo politici teraz robia, je zabíjanie detskej duše.“

Podľa Christiana Kreissa bolo rozhodnutie úradu pre deväťčlennú rodinu tvrdou ranou. Otec malému dievčatku nevedel vysvetliť, prečo jej šesť súrodencov môže fungovať ako obyčajne, zatiaľ čo ono musí byť zavreté vo svojej izbe a izolované od okolia. Merle sa dokonca začala schovávať aj pred otcom, pretože si myslela, že ho môže nakaziť. Keď chcel k nej pristúpiť, utekala peč.

Po dvoch týždňoch mohla malá Merle konečne vyjsť von z domu. Jej otec celú situáciu komentoval slovami: „To, čo politici teraz robia, je zabíjanie detskej duše.“

Deti označované za „šíriteľov vírusu“

Veľký psychický stres, ktorému sú deti vystavené v dôsledku covidových opatrení, dokumentuje aj prieskum pod názvom „Teraz hovoríš TY“, ktorý iniciovala Univerzita v Salzburgu a psychológ profesor Manuel Schabus. Prieskum sa robil medzi deťmi v Nemecku a Rakúsku.

V troch vekových skupinách od 6 do 10, 11 až 14 a 15 až 18 rokov malo 4 000 dievčat a chlapcov, z toho 1 400 v Nemecku, odpovedať na otázku: Ako zvládaš covidovú situáciu a čo si o nej myslíš?

Trvalé následky

Podľa doterajších výsledkov má pandémia a s tým spojené prísne opatrenia negatívny dopad na duševné a fyzické zdravie detí,  skonštatoval profesor  Schabus. Mnohé následky sú trvalé, no správnou a cielenou terapiou sa dajú zmierniť. Častokrát však dopady prepuknú až po mesiacoch či rokoch. Dieťa pod tlakom nadobudne pocit, že je nebezpečné pre okolie, a že môže nakaziť svojich najbližších.

Agresívne správanie, depresie a úzkostné poruchy

Podľa doterajších zistení rastie počet psychosomatických porúch, prípadov bolesti hlavy a brucha. Navyše psychológovia poukazujú na agresívne správanie, depresie a úzkostné stavy či poruchy spánku u detí.  Narastá aj ich závislosť na počítačových hrách.

Nosenie rúška je problémom najmä pre mladšie vekové skupiny, a to aj preto, že až tri štvrtiny detí vo veku od 6 do 14 rokov chcú mať opäť možnosť „vidieť ľuďom tváre“. U 15- až 18-ročných je to dôležité iba u 43 percent respondentov. Pre 72 percent opýtaných má veľký význam opäť sa môcť bez obmedzení stretávať s kamarátmi, uzatvára komentár Christian Kreiss v The Epoch Times.

Komentár Christiana Kreissa (The Epoch Times)/ hlavný denník

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d