Nedôstojné vodenie Lučanského po operácii na vôdzke má vážnu dohru

Slovenskom už pred časom otriasla príšerná správa. Po operácii oka omámeného generála Milana Lučanského nedôstojne vodili po nemocnici s putami na rukách a na vôdzke! Zbor väzenskej a justičnej stráže teraz pristúpil k ráznemu kroku, informuje portál 1pluska.sk.

Úraz oka, ktorý utrpel už tri dni po uväznení, vyústil do operácie v ružomberskej nemocnici. Komisii sa však nepáči, že pri jeho premiestňovaní v priestoroch nemocnice justičná stráž z Banskej Bystrice použila putá, retiazky aj spútavací opasok.

Kritika spútania po operácii

Preto s ohľadom na pooperačný stav Lučanského, po plnej anestéze, hodnotí komisia použitie donucovacích prostriedkov ako neprimerané: Dochádza nimi k obmedzeniu pohybu väznenej osoby, môže navyše u osôb v pooperačnom stave viesť k nečakanej strate koordinácie pohybu a tým aj k zraneniu.”

Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) tvrdí, že 10.12.2020 príslušníci zboru, ktorí zabezpečovali stráženie v civilnom zdravotníckom zariadení  použili u väznenej osoby pri jej pohybe v rámci objektu nemocnice spútavací opasok.

Zmenia predpisy

„ZVJS sa aktuálne zaoberá odporúčaniami komisie, ktoré boli doručené v záverečnej správe, následkom čoho dôjde k úprave posudzovania a používania donucovacích prostriedkov. To znamená, aby sa donucovacie prostriedky používali po individuálnom zvážení rizík a preventívne boli využívané len v minimálnej možnej miere,“ uviedla hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka uviedol, že v prípade samovraždy bolo začaté trestné stíhanie vo veci a preveria postup justičnej stráže aj podmienky väzby. Vyšetrovanie stále nie je ukončené.

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov