K porozumeniu Čelovekom

Nedôveryhodná vláda umožnila zmeniť podmienky účasti na návšteve pápeža päť minút pred dvanástou

Na verejné podujatia počas návštevy pápeža Františka na Slovensku sa napokon budú môcť zúčastniť aj nezaočkovaní. Budú môcť prísť aj ľudia, ktorí sa dajú otestovať, ako aj tí, ktorí majú potvrdenie o prekonaní ochorenia. Pôvodne mali mať na spomenuté podujatia prístup len zaočkovaní občania

návšteva pápeža plagát

K 30. augustu bola informácia, že na podujatia v súvislosti s návštevou pápeža sa zaregistrovalo okolo 46-tisíc ľudí, z toho do Šaštína sa zaregistrovalo okolo 23-tisíc ľudí. Realita teda výrazne zaostala za očakávaniami a tak nakoniec predstavitelia štátu vypočuli volanie biskupov po tom, aby sa pravidlá k návšteve Svätého Otca zmenili.

Vyhradiť podujatia späté s návštevou len pre zaočkovaných bol už od začiatku mimoriadne zlý nápad. Bol však plne pochopiteľný v súvislosti s atmosférou, ktorá bola na Slovensku už dlhodobo vytváraná. Keď si občania pozreli výstupy niektorých médií a politikov, mohli mať oprávnene dojem, že nezaočkovaný človek má pre mnohých z nich nižšiu hodnotu, než ten, ktorý sa proti covidu zaočkovať dal.

Tu musíme opäť pripomenúť, že všetky vakcíny proti covidu majú ešte veľmi otázne a neisté dlhodobé účinky. Plnohodnotnej registrácie sa zatiaľ dočkala len vakcína Pfizer/BioNTech,  aj to len v Spojených štátoch. Obavy a neistotu mnohých ľudí v súvislosti s vakcínami možno určite chápať aj po antikampani časti koaličných politikov, ktorí spustili koaličnú krízu pre rozhodnutie bývalého premiéra Igora Matoviča o dovezení Sputnika V. Vtedy sa akoby pred občanmi naplno obnažila skutočnosť, že pri širokej propagácii vakcín vôbec nejde v prvom rade o zdravie.

Vládna koalícia sa navyše schválením kontroverznej novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia stotožnila s úmyslom, že v prípade zhoršenia pandemickej situácie je možné deliť ľudí na dve skupiny, tých viac a tých menej privilegovaných, v závislosti od covid pasov.

Potom niet divu, že mnohí ľudia na to zareagovali aj tak, že ich po všetkom tom znechucovaní občanov zo strany liberálnych médií a politikov návšteva pápeža už viac nezaujíma.

A krok, že aktuálne bude možné sa na pápeža zaregistrovať aj nezaočkovaným, situáciu už príliš nezmení.

Dlhodobú tendenciu rozoštvávať jedných občanov proti druhým, ktorá je vlastná niektorým médiám, politikom a verejne známym osobnostiam, nie je možné napraviť jednoducho tým, že päť minút pred dvanástou sa narýchlo zmenia podmienky. V tom momente už to nie je viac dôveryhodné. Ako už nie je dôveryhodná ani celá súčasná vláda.

Ladislav Kováčik

hlavné správy

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: