K porozumeniu Čelovekom

Nemecká ministerka obrany hrozí Moskve atómovými zbraňami, Rusko si predvolalo nemeckého diplomata

Ministerka Annegret Kramp-Karrenbauerová sa vyslovila za možnosť nasadenia atómových zbraní proti Rusku v prípade ďalšej ruskej rozpínavosti

Annegret Krampová-Karrenbauerová

Kramp-Karrenbauerová to vyjadrila v rozhovore pre Deutschlandfunk: „Musíme Rusku dať jasne a rozhodne najavo, že sme pripravení použiť voči nemu v prípade nevyhnutnosti aj atómové zbrane. Ide tu o doktrínu odstrašenia. Potom takýto akt bude pôsobiť odstrašujúco už teraz a nikto v Moskve nepríde na ideu napadnúť vzdušný priestor nad Baltikom alebo zaútočiť v Čiernom mori na partnerov NATO.“

V tejto súvislosti Kramp-Karrenbauerová povedala – a tým poukázala na oprávnenosť svojej vyhrážky voči Moskve – že to je predsa centrálna idea NATO ochraňovať svojich spojencov a partnerov.

Je nepochopiteľné z akého dôvodu táto bezvýznamná a absolútne neschopná osoba vo funkcii ministerky obrany, kam ju dotlačila kancelárka, urobila túto absurdnú výpoveď.

De facto je už len formálne vo svojom úrade, lebo zakrátko bude mať Nemecko novú vládnu koalíciu – SPD, FDP, Zelení – a AKK zmizne z politickej scény a rýchlo bude zabudnutá. Nepreslávila sa ničím politicky významným.

Sú teda len dve možnosti, prečo sa Moskve takto vyhrážala.

Buď to bola len jej obrovská a nepremyslená hlúposť a chcela takto aspoň na koniec svojej neslávnej kariéry povedať niečo „dôležité“, alebo ju niekto donútil, aby to povedala, lebo mal niečo v rukách, čím ju mohol vydierať.

Iná možnosť vysvetlenia dôvodu jej úplne nezmyselne, naivne a hlúpo pôsobiacej výpovede je sotva možná.

Roman Bednár

Rusko si predvolalo nemeckého diplomata pre výroky o jadrovom zastrašovaní

Ruské ministerstvo obrany v pondelok odovzdalo protestnú nótu nemeckému vojenskému atašé v súvislosti s vyjadreniami nemeckej ministerky obrany Annegret Krampovej-Karrenbauerovej o odstrašovaní Ruska jadrovými zbraňami, uviedla ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti. Informovala o tom agentúra Reuters.

Sergej Šojgu
Na snímke ruský minister obrany Sergej Šojgu

Ruský rezort obrany uviedol, že si predvolal nemeckého diplomata a “upozornil na vyjadrenia” nemeckej ministerky obrany. Ide o najnovší znak rastúceho napätia medzi Moskvou a Severoatlantickou alianciou (NATO) po tom, čo sa ministri aliancie vo štvrtok dohodli na novom pláne obrany voči akémukoľvek potenciálnemu ruskému útoku na viacerých frontoch.

Nemecká ministerka obrany 21. októbra vo vysielaní rozhlasovej stanice Deutschlandfunk v odpovedi na otázku, či NATO zvažuje scenáre odstrašovania Ruska v regiónoch Baltského a Čierneho mora vrátane vzdušného priestoru, a to s jadrovými zbraňami, vyhlásila, že NATO by malo vyslať Rusku jasný signál, že je pripravené použiť takéto prostriedky, aby vopred vyvolalo odstrašujúci účinok a odradilo kohokoľvek od útokov na pobaltské oblasti alebo partnerov NATO v Čiernom mori. KrampováKarrenbauerová zdôraznila, že toto je základná myšlienka NATO a bude prispôsobená súčasnému správaniu Ruska.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu v sobotu obvinil NATO, že postupne zhromažďuje sily blízko ruských hraníc a nie je ochotné diskutovať o otázkach európskej bezpečnosti s Moskvou na rovnocennej úrovni píše Reuters.

hlavné správy

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: