Slovanské Noviny

Německo nedoporučuje plošné očkování dětí a mládeže proti covidu

Německá Stálá očkovací komise již dříve například nedoporučila používat látky od společností AstraZeneca a Johnson & Johnson pro mladší 60 let kvůli případům mozkové žilní trombózy.

Německá Stálá očkovací komise (Stiko) kvůli nedostatku vědeckých dat nedoporučuje plošnou vakcinaci dětí a mládeže proti nemoci covid, podpořila ale očkování dětí se zdravotními problémy.

Stiko je součástí RKI jako nezávislý poradní orgán. Stanoviska komise nejsou závazná, vláda se jimi ale v řadě případů řídí. V Evropské unii je prozatím jako jediná vakcína pro děti od 12 let schválena látka společností Pfizer/BioNTech, o povolení usiluje i společnost Moderna. Ve svém bulletinu to uvádí Institut Roberta Kocha (RKI), který je německým úřadem pro potírání a prevenci chorob.

Nesouhlasný posudek Stiko se očekával, proto není v Německu překvapivý. Komise již předem avizovala, že nemá dostatek vědeckých podkladů k tomu, aby mohla všeobecné doporučení vydat. Rüdiger von Kries, který je členem Stiko, na konci května v rozhovoru s televizí rbb řekl, že nejsou jasná rizika, která dětem při imunizaci hrozí.

Postoj Stiko neznamená, že děti od 12 let se nyní v Německu nebudou moci očkovat. Rozhodnutí bude záviset na rodičích a na konzultaci s lékařem. S tímto postupem počítá i ministr zdravotnictví Jens Spahn. Očkování dětí proti covidu je v Německu stejně jako v případě dospělých dobrovolné.

Stiko se k vakcínám proti covidu nevyjádřila poprvé. Již dříve například nedoporučila používat látky od společností AstraZeneca a Johnson & Johnson pro mladší 60 let kvůli případům mozkové žilní trombózy. Německá vláda tuto radu respektuje. Očkování od těchto firem je sice v Německu dostupné i pro mladší, ale jen na vlastní nebezpečí a po konzultaci s lékařem.

Zdroj: cnn.iprima.cz

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov