2. marca 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Nie je zrada ako zrada, zradca ostane vždy zradcom…

Pred pár mesiacmi sa v našej spoločnosti v súvislosti s dianím v strane Smer, keď  liberálna platforma Petra Pellegriniho rozdelila stranu,  hovorilo o zrade.
Zazneli slová o tom, že národ má rád zradu, ale nenávidí zradcov.
Ale, nie je zrada ako zrada.

Tú v politickom priestore, spôsobuje neprekonateľná chuť byť stále pri moci a ľudia, ktorí zrádzajú to robia za týmto účelom. Nezaujímajú ich hodnoty, nezaujímajú ich ľudia, ktorým ublížia.
Žiaľ, v tomto štáte je zrada bežným, každodenným javom. A ľudia si už na ňu natoľko zvykli, že si vôbec neuvedomujú, ako sú zrádzaní celé roky. Aj Zamatový prevrat, ktorí mnohí ospevujú ako nástup slobody a demokracie, bol obrovskou zradou občanov jedného štátu. Tí, ktorí zradili, to urobili pre svoj vlastný prospech a zradu zakryli frázami plnými prázdnych slov a falošných hodnôt.
A zrada sa stala bežným politickým spôsobom získavania moci.
V týchto dňoch vidieť veľmi jasne, ako tým, ktorí sa takýmito spôsobmi dostávajú k moci, skutočne záleží na občanoch tohto štátu. Občania sú len výťahom k moci a ani si neuvedomujú, že aj oni samotní zrádzajú. Zrádzajú samých seba, svoj štát, národ tým, že dávajú moc do rúk takým ľuďom, ktorým nezáleží ani na štáte, ani sa jeho občanoch, ale len na vlastnom prospechu.
Áno, zrada je veľmi jednoduchá, najmä ak zradcovia vedia, že im z toho niečo kvapne a v tejto dobe mnohým ľuďom ide len o to. Čo tam po hodnotách, čo tam po ideáloch. Veď ublížiť druhému je také jednoduché. Preto bežne vidíme, že ako priateľ zrádza priateľa. Ako sa mnohí ľudia tešia z toho, ako obabrali iných. Preto často vidíme, aké jednoduché je zneužívať dôveru ostatných a potom sa im vysmiať do tvárí a kopať do nich.
Áno, nie je zrada ako zrada.
Kým jedni sľubujú vernosť štátu a jeho občanom a pritom vedia, že svojím konaním túto vernosť budú porušovať, tak iní sa vierolomne prizerajú ich konaniu a schvaľujú ho.
Preto je nevyhnutné pomenovávať pravými menami takéto konanie. Pretože sa jedná nielen o porušenie morálnych princípov, ale aj zákonov.
A takéto nečestné konanie, ktoré sa stalo spoločenskou a politickou normou, je príčinou morálneho a hodnotového úpadku spoločnosti a príčinou jej zániku. V súčasnej dobe je nevyhnutné zamyslieť sa nad týmto úpadkom a začať pracovať na náprave. Je dôležité prestať sa vyhovárať na iných a hľadať vinníkov za vlastné zlyhania a zrady a prevziať zodpovednosť za vlastné konanie a za štát v ktorom žijeme.

Posledné informácie o tom, že bývalý premiér Pellegriny chce spolupracovať s tými stranami a politikmi, ktorí tento štát systematicky likvidujú, potvrdzujú ako mu skutočne záleží na občanoch Slovenska. A tí, ktorí mu verili, konečne pochopia, že nie je zrada ako zrada a ten, kto už raz zradil vo vidine vlastného prospechu zradí znova. V tomto prípade opäť svojich voličov, ktorí mu pomohli dostať sa k moci.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí. 

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar

ďakujeme

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu  redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

%d blogerom sa páči toto: