Slovanské Noviny

Nikde v EÚ už „negatívne“ testy nevydávajú, iba na Slovensku, upozorňuje právnička Judita Laššáková

Situáciu na hraniciach po návrate z Francúzska a Belgicka sledovala aj právnička Judita Laššáková. I ona mala rovnakú skúsenosť ako takmer všetci Slováci, ktorí sa vydali autom do „západnej“ Európy. Ako píše v statuse, na hraniciach okrem Slovenska nestretla žiadne kontroly.

Takmer dva týždne strávila Judita Laššáková v Štrasburgu a v Bruseli, kde si „odpočinula“ od slovenskej reality. Aj od toho, čo na pokyn politikov musia robiť policajti a vojaci už niekoľko dní na hraniciach pri vstupe na Slovensko. Ako známa právnička uvádza v statuse, počas návratu prešla niekoľko hraníc, no nikde nezažila to, čo na Slovensku.

Politici poslali príslušníkov na hranice šikanovať rodiny cestujúce na dovolenky

„Môžem konštatovať, že situácia v Európe je nezmenená. Cez hranice som prešla bez toho, aby som videla colníka alebo policajta. Štyri hraničné prechody cestou tam a dva cestou späť a ja ani netuším, či Rakúsko, Nemecko, Francúzsko, Luxembursko a Belgicko majú alebo nemajú strážcov hraničných prechodov,“ skonštatovala na úvod Laššáková. Dodala, že mohutne ozbrojenými strážcami hraníc sa musela pochváliť až Slovenská republika.

„Teraz, v lete, keď je teplo a rodiny cestujú za slnkom a morom! Mužov a aj ženy zákona poslali na hranice potiť sa tí, ktorí o ich nasadení rozhodujú v klimatizovaných, luxusne zariadených a pitným režimom zásobených miestnostiach! Určite si to službu konajúci príslušníci vysoko vážia a oceňujú,“ píše sarkasticky Laššáková.

Na svete je nový „výblitok“, ktorý sa honosne pýši názvom „Vyhláška č. 231“

„O moju pravidelnú dennú dávku smiechu (cez slzy) sa postaral ‘hlavný výnimkátor’, ako Mikasa nazval docent Drgonec. Na svete je jeho nový výblitok, ktorý sa honosne pýši názvom ‘Vyhláška č. 231’. Chcela som vedieť, či odporuje právu EÚ. Nemusela som študovať dlho! Už v paragrafe 1 ods. 7 sa mu to podarilo. Vraj pri prekročení hranice sa má jedinec preukazovať ‘negatívnym’ testom! To je aký? Taký, ktorý odporuje právnym predpisom EÚ. Nikde inde už ‘negatívne’ testy nevydávajú, iba na Slovensku,“ upozorňuje Laššáková. Podľa nej „hlavný výnimkátor“ a ani nikto z jeho tímu si nedokázal zistiť, že sa v celej Európe používa pojem „not detected“, čiže „nezistený“. „Toľko ku kvalite slovenských elitných expertov!“ smeje sa naša skúsená odborníčka na právo EÚ.

Človek až žasne, čo niektorých na Slovensku zaujíma, respektíve nezaujíma

Laššáková sa v ďalšej časti statusu zaoberá aj prezidentkou, jej spoznávaním Slovenska a zaoberaním sa LGBTIQ komunitou miesto riešenia problémov obyčajných ľudí, ktorí majú existenčné problémy. Záujmu právničky neušiel ani rozhovor generálneho prokurátora Maroša Žilinku pre denník Nový Čas. Za to ho podľa Laššákovej zavalila tsunami kritiky, ktorá sa však netýkala obsahu jeho výrokov, ale okolnosti, komu si vlastne „dovolil“ interview poskytnúť!

„Človek až žasne, čo niektorých zaujíma! Tak vyhlášky hlavného cumlikátora, pardon, hlavného výnimkátora sa objavujú v nejakej zbierke, ktorú občan ani nemusí poznať, ani sa s jej obsahom zoznamovať, ale niektorým prekáža Nový Čas! Inak povedané, všeobecne záväzné právne predpisy musia byť zverejňované v Zbierke zákonov na to, aby sa s nimi občan oboznámil. Vyhlášky hlavného výnimkátora sa zverejňujú bohvie kde, ale Slováci a štátne zložky, dokonca aj odborné učilište v Košiciach (rozumej Ústavný súd SR slovami Drgonca) sa nimi riadia,“ zamýšľa sa ďalej Judita Laššáková.

„Naozaj je toto problém?! Nie celkom chápem, ako sme sa dostali do štádia, že jediný, opakujem, jediný štátny orgán chrániaci naše práva sa dostáva pod paľbu kritiky kvôli tomu, s akým médiom sa dal do reči?! Hlavná vec, že nikomu z pobúrených neprekáža, že vyhlášky hlavného vynimkátora, ktorý nemá žiadne právo nám siahať na slobody, sa nezverejňujú v Zbierke zákonov! Človeku sa až rozum zastavuje, že takýto postup z formálneho hľadiska ospravedlňuje ešte aj Peter Kresák,“ píše kriticky právnička. Dúfa, že naozaj všetci vedia, čo je obsahom uznesenia EÚ, ktoré prijali Európsky parlament a Rada EÚ ohľadom takzvaných covidpasov!

Prezidentka až teraz spoznáva Slovensko

„Pani prezidentka sa zasadzuje o to, aby rozdiely medzi občanmi SR neboli tak vyhranené. To je chvályhodné počínanie. Len by ma zaujímalo, prečo sa v otázke očkovania sama stavia výlučne na jednu stranu barikády? Odpoveď na otázku, čo pre Slovákov má a čo nemá existenciálny význam, je ťažká. Zdá sa, že ani jej poradcovia si s tým nevedia dať rady. Veď načo sa stať neutrálnym arbitrom, keď je tu vždy možnosť presadzovať nejaké marginálne témy na úkor väčšiny. Avšak zrejme sa jej počínaniu nemôžeme diviť, keď až teraz ‘spoznáva Slovensko’!“ glosuje právnička Laššáková.

„Pani prezidentka naozaj perlí. Jednak tým, že sa vyjadruje k veciam, ohľadom ktorých by mala mlčať, a jednak preto, lebo mlčí, keď by mala pozdvihnúť svoj hlas v záujme ochrany občanov,“ dodáva Judita Laššáková na záver statusu.

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov