K porozumeniu Čelovekom

Nuž, nová doba… Babské rady…

Doba sa mení, je to prirodzený spoločenský proces. Jeho výsledkom by mal byť rozvoj napredovanie. Táto nová doba prišla veľmi rýchlo, až tak, že jej občas prestávam rozumieť. Možno je to normálny generačný postup, pretože naši rodičia nerozumeli svetu mladých ľudí a my sme ich zasa považovali za staromódnych. Áno, doba sa mení a vyvíja. Ale k lepšiemu?

Keď som mala asi osemnásť rokov, kúpila som si knihu „Gazdinkám od A do Z“.
Bolo v nej úplne všetko, čo by mala každá žena vedieť o varení, pečení, zaváraní, stolovaní, zdravej výžive.


Pamätám si ako vychádzali časopisy Dorka, Slovenka, Život, v Čechách zasa Praktická žena, Vlasta, či zošity domáceho hospodárenia.

Ženy zberali recepty, dobré rady do domácnosti, strihy na oblečenie, predlohy a vzory na pletenie či háčkovanie, vyšívanie.
Väčšina žien ovládala ručné práce, postarať sa o domácnosť a deti, záhradu.


Prišla „Nová doba“, staré časopisy nahradilo množstvo nových, plných krásnych farebných obrázkov a „zaručených rád“ o ničom, reklám a bulváru.
S nástupom internetu sa vyrojilo mnoho ženských portálov, diskusných fór. O ich kvalite si každý môže vytvoriť vlastný názor.
O tom, aký život majú normálne ženy a mamy sa toho veľa nedozvieme, ale pomaly každý deň sa dozvedáme pikošky o celebritách, či britskej kráľovskej rodine.
Čítame o tom, akú sexi postavu majú celebrity už mesiac po pôrode, pozeráme retušované fotky ich vymakaných brušiek, ale o tom, ako sa starajú o dieťa, v článku nie je ani mäkké x.
Módna polícia kritizuje „dámy“ vyobliekané v róbach na rôznych spoločenských akciách a ktoré sú často tak dogabané, že by z toho mali hlavy v smútku Dolce aj s Gabbanom…
Keby tak vedeli ako dá štýlovo obliecť za 20 eur a to dokonca na celú sezónu.
Novými zaručenými babskými radami sa stali tie, ktoré nám hovoria o tom, ako byť sama sebou… S kilom mejkapu na tvári, dokonalou postavou a a v najnovšom outfite.
A čo sa tak občas aj normálne umyť milé dámy a vyčistiť tvár harmančekovým záparom, alebo opláchnuť vlasy žihľavovým odvarom, hneď by ste vyzerali o 10 rokov mladšie. A dopriať si zdravý pohyb pri upratovaní, na záhrade a nie vo fitku. Niekdy úplne stačí chodiť pešo.
Pred pár mesiacmi som sa dozvedela z jedného nášho „naj“ ženského webu, že keď to na mňa príde, kde všade by som mala masturbovať, aby som bola “in a top”… Hm, naše dedinské obchody nemajú kabínku, nákupné centrá sú našťastie zatvorené a shopping nepovažujem za vzrušujúci…Musím sa zmieriť s tým, že nebudem ani “in” a dokonca ani “top”. Našťastie po tom netúžim…
Receptami na varenie a pečenie sú časopisy preplnené, ale niekedy sú to také divotvary, že človeka prejde chuť variť.
Keďže sa držím rád starých mám, tak viem, že láska prechádza aj žalúdkom a najspokojnejší chlap je ten, ktorý je dobre najedený, ostanem radšej pri klasickej, zdravo-nezdravej kuchyni
Namiesto rád do domácnosti sa dajú nájsť zaručené rady ako rozpáliť partnera v posteli. Predstavila som si, ako sa o jednej v noci, keď občas skončím s prácou a od únavy pomaly nevidím, fintím do erotického prádielka…
Strihy a návody na pletenie vystriedali detailné popisy sexuálnych polôh a praktík…
Veru doba sa zmenila. Byť normálnou ženou už nie je „in“.
Byť „IN“, znamená byť afektovanou, plastikovou sexi bábikou, s umelou kačacou papuľkou, kilom mejkapu na tvári, v rajcovnom outfite, ktorá je presvedčená, že je sama sebou, ale v skutočnosti je bez vlastného názoru.
Pripadá mi to, ako v tom starom českom vtipe, keď sa stretli dvaja kamaráti a rozprávali sa o babách. Jeden z nich povedal, že sa ožení len so ženou ktorá bude mať tri „D“ – na ulici „dáma“, v domácnosti „dříč“ a v posteli „děvka“…Po čase sa stretli znova a hodili reč o babách. Chlapík, značne utrápený sa priznal, že sa oženil so ženou s troma „D“, lenže mala to trošku vymenené… Na ulici bola „děvka“, v domácnosti „dáma“ a v posteli „dříč“…


Našťastie je mnoho normálnych, krásnych a múdrych žien, ktoré odmietajú byť umelými stepfordskými paničkami a nepodliehajú „Novej dobe“. Dokážu sa tešiť z maličkostí, sú šťastné, že sú mamami a majú okolo seba blízkych, ktorým dávajú svoju lásku.
Osobne som presvedčená, že takéto „vymývanie mozgov“ žien, je pomalý, plazivý útok na ich ženskú podstatu a vnímanie samej seba. Útok, ktorý má za úlohu zničiť tradičnú rodinu a rodinné hodnoty. Zničiť vzťahy medzi ženami a mužmi a zdehonestovať lásku, manželstvo, materstvo…
Nuž, „Nová doba“…

S úctou Devana

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: