K porozumeniu Čelovekom

Oblasť pokrytia ruských systémov protivzdušnej obrany S-400 sa zvýšila na viac ako 300 tisíc kilometrov

Po rozmiestnení ruských protilietadlových raketových systémov S-400 na území susedného Bieloruska môže ruská strana okrem zaistenia bezpečnosti vzdušného priestoru Bieloruska kontrolovať asi 300-tisíc štvorcových kilometrov európskeho vzdušného priestoru.

Podľa údajov, ktoré získala agentúra „Avia.pro“ sa jeden zo systémov protivzdušnej obrany S-400 nachádza neďaleko Brestu. To umožňuje vykonávať kontrolu nad územiami takých krajín ako Poľsko, Ukrajina, Česká republika, Nemecko, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko a Moldavsko.

Na pozadí rastúcej hrozby zo strany NATO je takýto krok pre ruskú stranu vysoko dôležitý. Zároveň môže v súčasnosti kontrolovať prácu ruských systémov protivzdušnej obrany S-400 nasadených v Bielorusku len ruská armáda, pretože bieloruskí špecialisti na prácu s týmito komplexmi nie sú vyškolení.

Už skôr sa tiež zistilo, že systémy protivzdušnej obrany S-400 boli rozmiestnené pri Grodne a vo Vitebskej oblasti Bieloruska. Odborníci upozorňujú na skutočnosť, že bieloruská armáda by sa mala postarať o organizáciu stupňovitej ochrany svojho vzdušného priestoru, čo naznačuje, že v blízkej budúcnosti môže Minsk získať od Ruska sériu raketových systémov protivzdušnej obrany „Pancir-S“.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: