K porozumeniu Čelovekom

Obrie továrne Billa Gatesa na mRNA vakcíny. Má aj typy pre vlády, ako zvýšiť zaočkovanosť

Plány multi miliardára a štvrtého najbohatšieho človeka na svete Billa Gatesa na ďalšie pandémie, ktoré predpovedá, smerujú k obrovským továrňam na výrobu vakcín v Indii a rozvojových krajinách. Má tiež tipy pre vlády, ako zvýšiť zaočkovanosť, píše epochtimes.de.

Už v roku 2015 varoval pred smrtiacou pandémiou

Zakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates už v roku 2015 varoval pred smrtiacou pandémiou. Tá sa napokon aj od konca roka 2019 rozšírila z komunistickej Číny do celého sveta a uvrhla ho do chaosu.

V apríli tohto roku Bill Gates v jednom z rozhovorov vyjadril presvedčenie, že ak sa podarí zabezpečiť dostatok vakcín proti COVID-19, svet sa do konca roka 2022 „úplne vráti do normálu„. „Keď sa potom v Indii prvýkrát objavil variant delta, všetci boli prekvapení,“ povedal. Miliardár a spolupredseda Nadácie Billa a Melindy Gatesovcov v rozhovore pre Times of India tiež poukázal na „explóziu prípadov“, ktorá nasledovala.

Cieľ – vyrobiť dostatok vakcín pre celý svet

Gates tiež pripomenul, že na jar 2020 už financoval 300 miliónmi amerických dolárov mega výrobcu vakcín Serum Institute of India, ktorý potom dokázal vyrobiť veľké množstvo dávok vakcín. V súvislosti s deltou povedal, že stále viac rastie „dôležitosť vysokého pokrytia vakcínami“. Gates hovoril o svojom cieli – vyrobiť do 200 dní dostatok vakcín pre celý svet.

Obrovské továrne na vakcíny mRNA na ďalšiu pandémiu

Gates hovoril aj o príprave na ďalšiu pandémiu a o preventívnych opatreniach. Rozprával o platforme mRNA v spolupráci so spoločnosťou BioNTech a o práci na technológii mRNA pre vakcínu proti HIV. Tiež o tom, že majú vakcínu proti malárii. Veria, že môžu vyvinúť veľmi lacnú vakcínu proti chrípke. Možno by sa dokonca podarilo takto  „vyhubiť niektoré z týchto respiračných vírusov“. Mohli by totiž zmutovať do podoby, ktorá by mohla rozpútať ďalšiu pandémiu.

Zakladateľ spoločnosti Microsoft tiež ocenil dlhoročnú spoluprácu Nadácie Gates Foundation s indickou vládou a indickými výrobcami vakcín pri „vývoji cenovo dostupných a vysokokvalitných vakcín“.

Na ďalšiu pandémiu zabezpečia obrovské továrne na výrobu mRNA v Indii a zvyšku rozvojového sveta, „aby sme splnili náš cieľ – do 100 vyrobiť vakcíny pre každého,“ povedal Bill Gates.

Ako zintenzívniť očkovanie

V reakcii na meniace sa výzvy – od dostupnosti vakcín po zdĺhavé pokrývanie dopytu, a na to, ako by ich vlády mohli účinnejšie riešiť,  štvrtý najbohatší človek na svete podľa časopisu Forbes priniesol niekoľko možností.

Gates poradil vládam sveta, aby sa politici jasne vyjadrovali v prospech očkovania. Išli príkladom a sami sa dali zaočkovať. Toto pozitívne posolstvo by sa malo neustále opakovať. Treba tiež zabrániť šíreniu negatívnych fám na sociálnych sieťach, ktoré vyvolávajú u ľudí obavy, uzatvára epochtimes.de.

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: