K porozumeniu Čelovekom

Očkovanie každých šesť mesiacov: Nekonečná „očkovacia abonentka“ v Izraeli už hotovou vecou

Ako to už býva, Izrael je pôsobivou ukážkou toho, čomu budú pravdepodobne čeliť aj občania iných krajín. Známy izraelský lekár Salman Zarka už začiatkom septembra pripravoval obyvateľstvo na nadchádzajúce štvrté očkovanie.

Medzitým sa už stalo samozrejmosťou aj „podporné očkovanie“ každých šesť mesiacov na udržanie platnosti zeleného pasu. Akési „abonentka“ na očkovanie proti COVIDu je tak pre izraelskú populáciu hotovou vecou a koniec posilňovacieho očkovania je v nedohľadne.

Izrael „zmutoval“ na ohnisko COVIDu

Pokiaľ ide o kontroverzné tretie očkovanie, je Izrael svetovým lídrom, aj keď bez úspechu, pretože krajina napriek tomu „zmutovala“ na ohnisko COVIDu. Ako konštatuje Vanessa Rennerová, napriek vysokej zaočkovanosti musia obyvatelia Izraela žiť s obmedzeniami. Nehľadiac na pozitívne vedecké zistenia, napríklad o ochrannom účinku prirodzenej imunity, politici naďalej trvajú na šialených opatreniach. Na účasť vo verejnom živote je v súčasnosti povinný „zelený pas“.

Očkovanie každých 6 mesiacov

Vďaka zmenám v platnosti „zeleného pasu“, ktoré budú platiť od 3. októbra, sa Izrael stal prvou krajinou, ktorá oficiálne vyžaduje očkovanie proti COVIDu každých šesť mesiacov.

Vakcinácia trvalou súčasťou života

Každých šesť mesiacov sa vyžaduje posilňovacia injekcia, aby sa „zelený pas“ mohol naďalej používať ako „vstupenka“ na verejné miesta, podujatia, do hotelov a podobne. Už nejde o tretiu, alebo štvrtú dávku. Očkovanie proti COVIDu sa má zjavne stať trvalou súčasťou života Izraelčanov v dlhodobom horizonte. Dátum jeho ukončenia nie je stanovený.

Ak by bol úmysel postupne ukončiť vynucované očkovanie a COVID-19 by sa považoval za ochorenie približne rovnakej závažnosti ako chrípka, ako je to v Nórsku alebo Dánsku, takáto zmena by nebola potrebná.

„Zelený pas“ ako prostriedok nátlaku

Izraelskí ministri si dobre uvedomujú, že „zelený pas“ slúži len ako prostriedok na vynútenie povinného očkovania. Nie je z lekárskeho hľadiska opodstatnený. O to pochybnejšie potom vyznievajú plány na nekonečné očkovanie izraelského obyvateľstva. Nedostatočná účinnosť vakcíny Pfizer proti novším variantom SARS-CoV-2 sa neberie do úvahy, rovnako ako ani rastúci počet známych vedľajších účinkov.

Aj v iných krajinách by mali byť občania varovaní. To, čo sa v Izraeli vyskúšalo z hľadiska obmedzení a koronového nátlaku, si zatiaľ vždy našlo cestu do Európy. A tak by sa v Rakúsku či Nemecku mohli očkovaní ľudia čoskoro ocitnúť pred neželaným nekonečným očkovaním. Ak by ho odmietli, riskovali by stratu základných práv a slobôd.

Každý, kto dnes ešte stále agituje proti neočkovaným, sa čoskoro môže stať jedným z nich, pretože na papieri sa očkovaný človek po šiestich mesiacoch od poslednej dávky opäť stáva neočkovaným, dodávaVanessa Rennerová v komentári pre Report24.

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: