K porozumeniu Čelovekom

Odborársky prezident v otvorenom liste: “Vážený pán skrachovaný premiér Matovič”

“Vážený pán skrachovaný premiér @Igor Matovič,” píše v otvorenom liste Igorovi Matovičovi prezident Konfederácie odborových zväzov Slovenskej republiky – KOZ Marián Magdoško. Do listu redakcia HD nijako (s výnimkou medzititulkov) nezasahuje.

“Dostal sa ku mne tvoj facebookový status, v ktorom, ako je už u teba zvykom, opäť urážaš a zavádzaš. Neznížim sa na tvoju úroveň, ale ak sa tvoje urážky budú opakovať, nezastrašíš ma a dozvieš sa o sebe veľa nepekných vecí. Na Slovensku sa hovorí: ako si požičiaš, tak ti bude vrátené. Postupne si na svojich tlačovkách predstavil vraj „ daňovú revolúciu“, pričom druhý diel si venoval zamestnancom. Okrem iného z tvojich úst na tlačovej konferencii odznelo, že zamestnanci budú platiť jednu daň 19% a zamestnávateľ jeden odvod vo výške 39%. Všetci zamestnanci budú platiť rovnako a aj všetci zamestnávatelia budú platiť rovnako, rovnako za všetkých zamestnancov v štáte. Zrušia sa všetky výnimky. Tieto svoje slová snáď nepoprieš, aj keď u teba je všetko možné.

Ak náhodou Matovič nevie…

Systém sociálneho zabezpečenia policajtov podľa zákona 328/2002 Z.z. nie je osobitný preto, že mu tak hovoríme. On totiž má veľmi výrazné odlišnosti oproti sociálnemu poisteniu v zmysle zákona 461/2003 Z.z. Tento zákon sa vzťahuje na policajtov a vojakov, pričom pod pojmom policajt sa na účely tohto zákona rozumie príslušník Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru, Horskej záchrannej služby, Slovenskej informačnej služby, Národného bezpečnostného úradu, Zboru väzenskej a justičnej stráže a ozbrojený príslušník finančnej správy.

Nemáš ani len tušenie, čo je sociálne zabezpečenie

Avšak poďme k veci: tvrdíš, že moje vyjadrenie o likvidácii sociálneho zabezpečenia policajtov je „podlá lož“. Žiaľ, myslím, že ty nemáš ani tušenie, o čom je sociálne zabezpečenie „policajtov“. Ak áno, vysvetli, prosím, ako teda bude financované sociálne zabezpečenie „policajtov“ v zmysle zákona 328/2002 Z.z. podľa tvojej, vraj, daňovej revolúcie. Na tvojej tlačovke zaznelo, že začínaš verejnú diskusiu. Tak ja v nej teraz len pokračujem. Som veľmi zvedavý a so mnou desaťtisíce zamestnancov, ktorých sa to dotýka, aká bude tvoja odpoveď.

Nechutné klišé, ktoré s obľubou používaš, ako „Nebojte sa, dobre bude!“, alebo obvinenia „Je to podlá lož!“, si odpusť. Chcem počuť konkrétne čísla a vidieť mechanizmus, ako bude jednotný odvod fungovať, či sa bude deliť, ak áno, tak na aké položky sa bude deliť jednotný odvod zamestnávateľov vo výške 39%. Toľkoto na začiatok diskusie, lebo tých otázok máme viac.”


Marián Magdoško, prezident KOZ SR
(zdroj videa TA3 a FB MF SR)

Pozrite si originál video matovičovej tlačovky (výstrih), zdroj – stránka FB Konfederácia odborových zväzov Slovenskej republiky – KOZ SR

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: