Slovanské Noviny

18. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Aké sú účinky rúšok na náš mozog? Túto otázku sa snaží zodpovedať nemecká doktorka Margarite Griesz-Brisson, ktorá sa špecializuje na neurofyziológiu a neurotoxikologiu. Jej závery sú viac než zaujímavé.

Mozog bez kyslíka trpí

Opätovné vdychovanie vzduchu, ktorý sa nám drží pod rúškom, vedie k nedostatočnému okysličeniu nášho mozgu. Naše nervové centrum je na jeho nedostatok veľmi citlivé. Niektoré nervové bunky nemôžu bez kyslíka prežiť dlhšie ako 3 minúty, píše portál dran.webnoviny.sk

Varovnými signálmi, ktoré nás upozorňujú na to, že nie je niečo v poriadku, sú napríklad bolesti hlavy, ospalosť, závrat, ťažkosti so sústredením a oneskorená reakčná doba.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ak zmiznú príznaky, neznamená to, že zmizol aj problém

Ak sa však tento stav bez kyslíka stane bežnou záležitosťou, všetky tieto príznaky zmiznú. To ale neznamená, že by zmizol aj problém. Funkcia mozgu zostáva stále zlá a nedostatok kyslíka pokračuje.

Možno si myslíte, že na nosenie rúšok ste si už zvykli a dýchať cez ne vám už nevadí. Faktom ale je, že degeneratívne procesy v mozgu sa zosilňujú a pokračujú každým momentom keď mozog nemá dostatok kyslíka.

Rúško nenosí, mozog potrebuje na premýšľanie

Doktorka hovorí, že ona sama nenosí rúško, potrebuje totiž svoj mozog na premýšľanie. Podľa nej je nosenie rúšok problémom predovšetkým u detí a dospievajúcich, ktorí majú extrémne aktívny a prispôsobivý imunitný systém.

Navyše sú ich mozgy neuveriteľne aktívne, pretože sa majú čo učiť. Mozog dieťaťa alebo adolescenta túži po kyslíku oveľa viac než mozog dospelého.

Dieťa potrebuje mozog, aby sa učilo a mozog potrebuje kyslík, aby fungoval. K tomu podľa lekárky netreba ani štúdie. Vedome a zámerne vyvolané hladovanie kyslíkom predstavuje absolútne zdravotné riziko. 

hlavný denník

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d