K porozumeniu Čelovekom

Ohniská COVID medzi očkovanými spochybňujú teóriu kolektívnej imunity vytvorenú očkovaním

Článok publikovaný 30. septembra v časopise Eurosurveillance spochybňuje teóriu „kolektívnej imunity vytvorenej očkovaním“.

Vedecká štúdia cituje prepuknutie ochorenia COVID, ktoré sa rýchlo rozšírilo medzi nemocničným personálom v izraelskom zdravotnom stredisku – napriek 96 % zaočkovanosti, pacientom s chirurgickými maskami N – 95 a plnému používaniu osobných ochranných prostriedkov zdravotníckymi pracovníkmi.

Odhadovaná miera infekcií medzi všetkými pacientmi a personálom bola 10,6 % (16/151) pre a 23,7 % (23/97) pre pacientov v populácii s 96,2 % zaočkovanosťou (238 očkovaných/248 infikovaných).

Dokument uvádza, že sa určite vyskytlo niekoľko prípadov prenosu medzi dvoma ľuďmi, z ktorých obaja mali chirurgické masky a v jednom prípade boli použité úplné ochranné prostriedky vrátane masky N-95, tvárového štítu, plášťa a rukavíc.

Zo 42 prípadov diagnostikovaných počas vypuknutia choroby bolo 38 kompletne očkovaných dvoma dávkami očkovacej látky Comirnaty od spoločností Pfizer a BioNTech, jeden dostal iba jednu očkovaciu látku a traja boli neočkovaní.

Z nakazených bolo 23 pacientov a 19 zamestnancov. Všetci zamestnanci sa rýchlo zotavili. Osem očkovaných pacientov však vážne ochorelo, z toho šesť ťažko a päť z nich zomrelo. Dvaja neočkovaní pacienti mali mierne prípady COVID.

Autori dospeli k záveru:

„Táto správa spochybňuje predpoklad, že vysoká miera všeobecného očkovania povedie ku kolektívnej imunite a zabráni prepuknutiu ochorenia COVID-19. V tu popísanom ohnisku bolo očkovaných 96,2 % populácie. Infekcia postupovala rýchlo (v mnohých prípadoch sa príznaky objavili do 2 dní od infekcie) a vírusová záťaž bola vysoká.“

Podľa článku ohnisko nákazy pochádza od plne zaočkovaného hemodialyzovaného pacienta vo veku 70 rokov, ktorý bol hospitalizovaný s horúčkou a kašľom a umiestnený na oddelenie s ďalšími tromi pacientmi.

V deň prijatia nebol pacient testovaný na SARS-CoV-2, pretože jeho symptómy boli mylne považované za možnú infekciu krvného obehu zhoršujúcu kongestívne srdcové zlyhanie.

Na identifikáciu zdroja ohniska vedci vykonali fylogenetickú analýzu celých genómových sekvencií SARS-CoV-2, ktoré boli k dispozícii pre 12 prípadov ohniska, vrátane personálu a pacientov z oddelení A, B a C a dialyzačnej jednotky.

Všetky ohniská boli infikované variantom Delta a boli epidemiologicky a fylogeneticky spojené s rovnakým ohniskom, s výnimkou jedného prípadu. Tento prípad a traja zamestnanci neboli považovaní za súčasť ohniska nákazy.

„Je to veľmi zaujímavá práca a kvalitne vedecky podložená,“ povedal Dr. Brian Hooker, Ph.D., P.E., hlavný vedecký pracovník organizácie „Ochrana zdravia detí“ a profesor biológie na Simpsonovej univerzite.

„Miera infekcie 96,2 % očkovanej populácie ukazuje, že v tomto prípade bola vakcína prakticky zbytočná na zabránenie prenosu infekcie,“ povedal Hooker.

„Treba tiež poznamenať, že dva hlásené prípady medzi neočkovanými pacientmi boli mierne, pričom šesť očkovaných pacientov zomrelo.“

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: