K porozumeniu Čelovekom

OSN: Koronavírus zanechal na celom svete viac ako 100 miliónov ľudí v chudobe

Pandémia uvrhla viac ako 100 miliónov ľudí do chudoby a viac ako 4 miliardy ľudí prakticky nemajú sociálnu podporu, oznámil generálny tajomník OSN António Guterres na podujatí MMF zameranom na zotavenie štátov z koronavírusovej pandémie.

„Pandémia uvrhla viac ako 100 miliónov ľudí do chudoby. Viac ako štyri miliardy ľudí majú malú alebo žiadnu sociálnu podporu; žiadna zdravotná starostlivosť; neexistuje žiadna ochrana príjmov, ktoré tak naliehavo potrebujú,“ povedal Guterres.

Nerovnosť v distribúcii vakcín podľa neho odsúdi svet na milióny nových úmrtí a predlžuje hospodársky pokles, ktorý by mohol stáť bilióny dolárov a najviac zasiahnuť najchudobnejšie krajiny.

„Potrebujeme odvážny kolektívny tlak na ukončenie pandémie a zabezpečenie udržateľného a komplexného oživenia globálnej ekonomiky,“ dodal generálny tajomník.

Podľa Guterresa prognózy ukazujú, že svet je uprostred významného oživenia globálnej ekonomiky — „rast HDP je od 5% do takmer 6%“.

„Za číslami je však obrovský nesúlad. Mnoho rozvojových krajín a regiónov výrazne zaostáva. Vyspelé ekonomiky investujú takmer 28% svojho HDP do oživenia ekonomiky. V najmenej rozvinutých krajinách je to 1,8%. Menej ako 2% z veľmi malého hrubého domáceho produktu,“ poukázal na ekonomické problémy generálny tajomník OSN.

Zároveň vyzval na zvýšenie objemu investícií a ich nasmerovanie na krátkodobé prekonávanie dôsledkov krízy a na dlhodobé oživenie.

Zdroj EADaily/news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: