K porozumeniu Čelovekom

Otvorený list novinárky Jany Teleki generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi

Je zvrátené ak orgány činné v trestnom konaní v prípade zistenia, že osoba nepáchala trestný skutok odsúdia ju na 21 rokov iba z dôvodu, aby mohli odsúdiť inú osobu, píše v úvode svojho listu Teleki.

Vážený pán generálny prokurátor,

Pred niekoľkými dňami, v súvislosti s prepustením piatich obvinených na základe paragrafu 363 rezonovalo vo verejnosti Vaše vyjadrenie:

„Kto robí, robí aj chyby …“

Avšak,  je zvrátené ak OČTK, v prípade zistenia, že osoba nepáchala trestný skutok odsúdia ju na 21 rokov iba z dôvodu, aby mohli odsúdiť inú osobu. Uvedené sa stalo 4.12. 2020 Romanovi Ostružlíkovi, ktorý si podľa obžaloby podanej prokurátorom Petrom Kyseľom objednal u spoluobvinenej Alen Zsuzsovej vraždu ex – primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka.

JUDr. Hrubala: Pokiaľ by som oslobodil Ostružlíka, musel by som /oslobodiť/ prepustiť aj Zsuzsovú …

Je pochopiteľné, že pokiaľ si Roman Ostružlík vraždu neodjednal, Zsuzsová nemala, čo sprostredkovať.

Dňa 20.5. 2020 sudca JUDr. Ján Hrubala, po vykonaní rozsiahleho vyšetrovania, kedy sa preukázalo, že Roman Ostružlík si vraždu primátora Hurbanova neobjednal, rozhodol o jeho prepustení z väzby …

V tom období už bolo jasne preukázané, že výpovede bývalej manželky Romana Ostružlíka a jej milenca Vojtecha Tótha, s ktorým má dieťa, s cieľom zbaviť sa ho, podali trestné oznámenie. V máji 2020 bolo množstvom svedeckých výpovedí, jednoznačne preukázané, že Zsuzsová s Ostružlíkom nemajú nič spoločné s vraždou ex – primátora.

Zvrat

Prvý zvrat v pohľade na Ostružlíkovú bezúhonnosť nastal, o dva dni neskôr 22.5.2020, keď sa obžaloba vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej začala rozpadať ako domček z kariet a  množstvo tzv. dôkazov bolo OČTK spoľahlivo vyvrátených, prípadne vyhodnotených ako nedôveryhodných.

Lipšic, Turan  a Novocký začali panikáriť už o dva dni na pojednávaní vo veci vraždy Kuciaka a pristúpiť k zmene scenáru, aby sa vyhli prípadnému prepusteniu Zsuzsovej z väzby.

Tretí september 2020 bol pre zvrátených rozprávkarov doslova katastrofou. Oslobodzujúci rozsudok voči Kočnerovi a Zsuzsovej vyžadoval radikálnu zmenu pôvodného scenára a jediný možný spôsob ako udržať Zsuzsovú vo väzbe bolo zamietnutie rozhodnutia Hrubalu o prepustení a odsúdenie nevinného Romana Ostružlíka vo veci vraždy Lászlóa Basternáka na dvadsaťjeden ročný nepodmienečný trest.

NS SR – respektíve senát sudcu Klimenta – / známeho aj ako Koza/ zrušil Hrubalove rozhodnutie …

Prokurátor Peter Kyseľ a drogový díler Patrik Puška

Obhajobe zvráteného rozhodnutia mal prispieť tzv. novými dôkazmi prokurátor Peter Kyseľ, v tom čase nádejný uchádzač o post šéfa generálnej prokuratúry a neskôr po menovaní Lipšica na post šéfa  ekonomickej kriminality špeciálnej prokuratúry…

S vyšetrovateľom Pučkom, spracovali drogového dílera, dementného Patrika Pušku, ktorému prisľúbili prepustenie.

Keď boli tvrdenia Zoltána Andruskóa  postupne všetky vyvrátené listinami, Peter Kyseľ prišiel s novým scenárom a aj novým svedkom, kajúcnikom Patrikom Puškom, drogovým dílerom, umiestnenom s Ostružlíkom na cele, ktorému sa mal Ostružlík pochváliť, prečo dal zavraždiť Lászlóa Basternáka.  Samozrejme Puškovi, ktorému hrozil vysoký trest, prisľúbili prepustenie z väzby.

Herec Puška nezvládol svoju úlohu, domotal nacvičený text  a na pojednávaní sa vyjadril, že  László Basternák ako hlavný kontrolór prišiel na  to ako rozkrádal Ostružlík so Zsuzsovou finančné prostriedky poskytnuté Mestu Hurbanovo z eurofondov.

Napriek okolnosti všetci zvyšní spoluväzni odmietli Puškovu verziu. Rozpadla sa aj rozprávka o tom, že Roman Ostružlík bol v pozícii, v ktorej by mohol rozhodovať o prostriedkoch z eurofondov, teda ich zneužiť. Sudca Hrubala uveril Patrikovi Puškovi.

Posledná verzia, odpremiérovaná v písomnom rozsudku nemôže konkurovať ani najplytkejšej mexickej telenovele. Sudca Hrubala ako motív konania Aleny Zsuzsovej uviedol, že vraždu Ostružlík dostal ako dôkaz lásky … Tento motív v rozsudku je rovnako zvrátený ako morálka a bezcharakternosť nielen prokurátora Kyseľa, ale aj  sudcu Hrubalu.

Vážený pán generálny prokurátor, máte pravdu skutočne kto robí, robí aj chyby, ale konanie OČTK, sudcov a prokurátorov, nemožno označiť ako chybu, zneužitie právomoci verejného činiteľa a marenie spravodlivosti …

Nakoľko falšovaním spisu,  klamstvami a odsúdením nevinnej osoby, s cieľom privodiť sebe osobný prospech dopustili sa zverstva, ktoré bude ťažké sanovať a reparovať, s neodstrániteľnými následkami …
 
Dňa 12.10.2021

Jana Teleki
 
PS: Ostružlíka podhodila ako objednávateľa strana Most – Híd, pretože keby sa nenavážal do Lászloa Basternáka nikdy by nevyšlo najavo ako KOMVaK kšeftoval s fondami.

Zdroj: eurorespekt.sk

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: