Ovláda slovenskú politiku nebezpečná sekta? Zlo má jasnú podobu!

Bývalý šéf SIS, aktuálne obvinený Vladimír Pčolinský, nedávno potvrdil, že predmetom záujmu tajných sú aj náboženské skupiny a sekty. Podľa jeho slov je problémom ich snaha dostať sa do riadiacich štruktúr štátu. Medzi našimi politikmi sú takí, ktorí sú ochotní sa s nimi rozprávať, píše Havran v denníku SME.

Známy teológ Michal Havran tento týždeň v denníku Sme zverejnil komentár, v ktorom píše, že “protikorupčný boj oživuje sektárske vzorce”. V titulku svojho textu tvrdí, že “Letničarska revolúcia sa deje aj na Slovensku”.

Sú aj organizovanou politickou silou

“Letničiarske hnutia, ako nám ukazuje aj slovenský prípad, nie sú iba združeniami, ktoré hovoria anjelskými jazykmi, a tvrdia, že majú dar Ducha, čo je samo osebe veľká opovážlivosť, vďaka ktorej ich mnohé krajiny považujú za sekty. A nie sú iba potulnými terapeutickými skupinami, v ktorých sa zlomení a opustení ľudia cítia dobre. Sú aj organizovanou politickou silou,” píše Havran.

Stretnutie so Stvoriteľom

Teológ pripomína, že moderné letničiarske hnutia, ktoré “si postupne získavajú prevahu nad tradičnými kresťanskými denomináciami, sa nikdy od politiky neodvrátili. VBrazílii získali moc v postave prezidenta Bolsonara, ktorý stovkám tisíc mŕtvych Brazílčanov odkazuje, že čoskoro sa vďaka tomu stretnú so Stvoriteľom.”

Prinášajú odpoveď na boj proti korupcii

A z akého dôvodu sú pre svoje “ovečky” letničiari zaujímaví? Aj na to ponúka Havran v texte odpoveď. “Svojim stúpencom prinášajú odpoveď na boj s korupciou a morálnou nečistotou, tvrdia, že dokážu mať kontrolu nad plynúcim časom, pretože poznajú koniec dejín a vedia, ako k nemu svoje spoločenstvo doviesť, a dodávajú svetu duchovný rozmer, ktorý sa podľa nich vytratil pod vplyvom práce diabla,” uvádza Havran.

Zároveň upozorňuje, že “puritáni sú presvedčení, že vo svete ešte ostali stopy po božej prítomnosti, ku ktorej sú odhodlaní prestrieľať sa tak, ako to robili Cromwellovi muži. No zakrývajú nám, aj vzhľadom na nie príliš viditeľnú štruktúru, že sú iba ďalšou politickou cirkvou, ktorá na Slovensku zaznamenala nevídaný úspech.”

Padlí politici sú ideálny nepriateľ

Havran vo svojom komentári spomína menovite iba jediného slovenského politika a tým je expremiér a šéf Smeru Robert Fico. “V rozpadnutých a vyčerpaných spoločnostiach nič nebije do očí viac ako dekadencia politikov a na Slovensku nie je nič drzejšie, ako bola dekadencia Ficovho gangu. Puritánske doktríny majú v padlých politikoch ideálneho nepriateľa a priestor na morálnu očistu spoločnosti,” podčiarkol.

Zdôraznil však, že zlo má podľa neho opäť jasnú podobu: “Zlo je po dlhom období dematerializácie opäť stelesnené, má svoje hlavné postavy a rozhodnutia. Bez ohľadu na protivníka v Brazílii, Ghane alebo na Slovensku je predchádzajúci politik démonická bytosť a všetko musí byť podriadené jeho odstráneniu.”

Pčolinský: Snažia sa dostať sa do riadiacich štruktúr štátu

O slovách a názore Havrana možno, samozrejme, polemizovať, faktom však je, že pre sekty je slovenská politika minimálne predmetom záujmu. Aspoň podľa slov dnes už bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčoliského, ktorý aktuálne čelí obvineniam z korupcie. Ten v minulosti uviedol, že náboženské skupiny a sekty sú predmetom záujmu tajných na Slovensku.

“Dve sú významné, jedna je kresťanská a druhá iného vyznania. Problémom je ich snaha dostať sa do riadiacich štruktúr štátu, vplyv na mládež a ich ekonomické aktivity,“ potvrdil Pčolinský v rozhovore, ktorý 11. marca zverejnil portál Plus 1 deň.

zdroj: hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov