2. marca 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Politológ Eduard Chmelár: V akom režime to žijeme, keď náš občan nemôže prekročiť hranice okresu, a nám sa tu promenádujú cudzí vojaci

Politológ Eduard Chmelár okomentoval na sociálnej sieti oznámenia slovenského ministerstva obrany, že v tomto týždni sa cez územie Slovenska plánuje 9 cestných presunov amerických ozbrojených síl. V tejto súvislosti vyriekol aj otázku spojenú s koronavírusom.

Samotný fakt plánu deviatich cestných presunov ozbrojených síl zo Spojených štátov Chmelár nepovažuje za žiadnu novinku, keďže sa podľa jeho slov presúvajú v podstate každý týždeň. Dodal, že efektívnejšie by bolo, ak by sa oznamovali len situácia, kedy sa nič presúvať nebude.

„Len sa pýtam, v akom režime to žijeme, keď náš občan nemôže prekročiť ani hranice okresu, a nám sa tu exhibicionisticky promenádujú cudzí vojaci. Ani za okupácie nepredvádzala sovietska armáda takú demonštráciu sily, ako to robia dnes vojská Spojených štátov, „uviedol.

Chmelár to označil za „nechutné“ a upozornil, že kým bude nažive, bude usilovať o to, aby raz všetci pochopili, že to je cesta do pekla a že priority slovenských republiky sú zvrátené.

„Napriek duchu doby alebo práve preto je potrebné robiť všetko pre to, aby Slovensko prestalo rinčať zbraňami, stalo sa prvým mierovým štátom v Európe a pôsobilo pozitívnym vzorom na svoj región tak, ako to robí napríklad v Strednej Amerike Kostarika,“ dodal záverom.
Presun techniky cez SR

Pripomeňme, že o plánovanom presune vojenskej techniky informovala TASR hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

V období od 22. do 28. februára je cez územie Slovenska podľa slov hovorkyne plánovaných deväť cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl, konkrétne presun amerických vojakov.

„Rezort obrany zdôrazňuje, že tranzity boli riadne schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR,“ uviedla hovorkyňa.
Dodala, že v tomto týždni sa uskutoční aj cestné presuny techniky Ozbrojených síl SR na trasách Prešov – Trenčín a späť, Nitra – Kolíňanský vrch, Kuchyňa – Nitra a späť, Moldava nad Bodvou – Prešov, Nitra – Moldava nad Bodvou, Sliač – Trenčín a späť, Rašov – Nováky a späť, ako aj železničné presun na trase Kuchyňa – Zemianske Kostoľany.

fb Eduard Chmelár

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí. 

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar

ďakujeme

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia (Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

%d blogerom sa páči toto: