Slovanské Noviny

Dar na rozvoj SN

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Revolut: IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659

BIC: REVOLT21

Wirex: IBAN: EE387777000012585575

SWIFT/BIC: LHVBEE22

darovať môžete ľubovoľnú čiastku

16. júna 2021

Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Poľsko a Litva sú v úžase — z Bieloruska sa valí vlna migrantov

Nelegálni migranti zo strany Bieloruska doslova berú hranice Poľska a Litvy útokom. Informujú o tom príslušníci miestnej pohraničnej stráže.

Litva berie na vedomie zvýšený príliv nelegálnych migrantov z Bieloruska. Od začiatku roka bolo registrovaných viac ako 270 narušiteľov, čo je trikrát viac ako za celý minulý rok. Za posledné štyri dni zadržali litovskí príslušníci pohraničnej stráže 75 nelegálnych prisťahovalcov — takmer toľko ako v roku 2020.

Ani smerom k poľským hraniciam nie je situácia lepšia. Od začiatku roku 2021 do 6. júna zadržala pohraničná stráž Podlasie kvôli nelegálnemu prekročeniu hranice 112 ľudí.

„Pre porovnanie: za prvých šesť mesiacov roku 2020 bolo v celom bezpečnostnom úseku v oblasti Podlasie (hranica s Litvou a Bieloruskom) zadržaných 24 osôb, čo je 3,8-krát menej,“ informovala hovorkyňa poľskej pohraničnej služby Katarzyna Zdanowicz.

Pripomeňme, že bieloruský prezident Alexander Lukašenko opakovane pripomína svojim západným susedom, že jeho krajina brzdí tok nelegálnych migrantov a drog do EÚ. Poľsko a Litva sa zároveň po prezidentských voľbách v Bielorusku postavili na stranu bieloruskej opozície a zaviedli niekoľko sankcií proti Minsku. Lukašenko vystúpiac v parlamente 26. mája upozornil na možnosť oslabenia hraničných kontrol s týmito krajinami.

„Zastavili sme drogy a migrantov — teraz ich sami budete jesť a chytať,“ vyhlásil.

Zdroj EADaily/news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: