K porozumeniu Čelovekom

„Posvätné tajomstvo brady pre Slovanov“

„Význam slova: BoRODa (Brada) – Bohatstvo RODa!

Brada dodáva odvahu.Kým bojovníkom nezačala rásť brada, nepúšťali ich do predných oddielov,na bojisko.

Duchovný rast nie je možný bez brady.Muž je nositeľom ducha RODa.Manžel,ktorý nosí bradu,ovláda duchovnú silu.

Brada patria k Božiemu RODu.Boh stvoril človeka na svoj obraz a podobu,čo znamená,že brada je neoddeliteľnou súčasťou jeho obrazu.“Naši bohovia sú našimi otcami a my sme ich deťmi a budeme hodní slávy našich bohov a urobíme veľa dobrých skutkov, ale pre slávu našich RODov,trojnásobne viac,ako je vlasov v brade našej!“(úryvok s Velesovej knihy).Láska k brade je vo všeobecnosti jednou z hlavných cností ruského človeka: Bradu je potrebné udržiavať a starať sa o ňu,pestovať ju s opatrnosťou a úctou.

V brade žije múdrosť.Už starí Gréci hovorili o tom,akú moc má – každý dospelý muž bez výnimky nosil bradu na znak získania múdrosti.O bradu sa s potešením starali a skrátili ju (ale nevyholili!) Iba na znak smútku.

Brada je duchovné spojenie s predkami a slobodné myslenie.V starovekom svete a to nielen medzi Slovanmi,ak sa vyžadovalo poraziť,podrobiť si niekoho,potom mu oholili bradu.

Osoba zbavená tak silného zdroja energie stráca duchovné spojenie s predkami a slobodné myslenie,jeho vedomie sa zakalí a dá sa ovládať,ako sa protivníkovi zachce.

Brada je symbolom vlasti,symbolom majiteľa.Muž vo svete svojho domova,gazdovstva je zosobnením Boha a iba on musí začínať všetko ako prví.Muž bez brady bol považovaný za zženštilého a neschopného vytvárať rodinu,plodiť potomkov svojho RODu,brániť svoj ROD a Vlasť.“

zdroj: somslovan.sk/ múdrosť predkov a internet

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: