Pravda a lož.

Je priam úchvatné pozorovať, ako sa v poslednej dobe mení „pravda“. Pritom všetci si môžeme spomenúť, alebo nájsť na internete, čo sa hovorilo ako pravda pred rokom a čo je pravdou dnes. A je úplne jedno, v akej oblasti to pozorujete. Je to už takmer všade. Ľudí už nezaujíma, čo je Pravda. Považujú za pravdu to, čo sa stále dookola púšťa v médiách. Tak tragický omyl to je pre mnohých. A pre mnohých ešte len bude.

Nie celkom rozumiem tomu, že si ľudia prestali overovať informácie. Niekde niečo počujú a hneď majú jasno v tom, či tomu veriť, alebo neveriť. Bez toho, aby sa pokúsili zistiť, KTO to povedal, PREČO to povedal, ČO tým sleduje, že to povedal a KOMU táto informácia poslúži najviac. Proste tomu veria. A tak to šíria… a vo viere, že majú pravdu, klamú.

Tento spoločenský systém už pravdepodobne zaniká. Vyzerá to tu ako popadané lístie v jeseni. Fúkne vietor a lístie sa zodvihne v smere vetra. Ten zmení smer a lístie zas letí… a keď dopadne, záleží len na tom, kde ho zas vietor rozfúkne, aby v istom čase premenilo svoju podobu… Stromy však stále stoja. Ich sa to netýka. Vedia, že príde jar a nové lístie s ňou. A tak sa už v mysli lúčim s týmto spoločenským zriadením, lebo takto to už ďalej naozaj ísť nemôže. Pravda predsa môže byť len Pravdou a lož len lžou. To my, ľudia, z nich robíme niečo, čo nie je. Podľa našej viery… treba sa pozrieť, kto našu vieru ovplyvňuje.

S úctou Milan

žijeme vedome?

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov