Prezidenti Ukrajiny a Poľska rokovali o plynovode „Nord Stream 2“ a migračnej kríze

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij uskutočnil telefonický rozhovor s poľským prezidentom Andrzejom Dudom, počas ktorého strany diskutovali o viacerých otázkach vrátane migračnej krízy na hraniciach Bieloruska s Európskou úniou, o Donbase a plynovode „Nord Stream 2“, oznámila tlačová služba ukrajinského prezidenta.

„Prebehla výmena hodnotení situácie na európsko-bieloruskej hranici. Hlavy štátov uviedli, že prebieha hybridný útok, ktorý si vyžaduje správnu reakciu, spoločné úsilie a spoluprácu. Vladimir Zelenskij informoval Andrzeja Dudu o vývoji bezpečnostnej situácie na východe nášho štátu a o krokoch ukrajinskej strany na oživenie práce všetkých rokovacích formátov s cieľom dosiahnuť mier. Prezident Ukrajiny v tejto súvislosti poznamenal, že je potrebné zachovať sankčný tlak na Ruskú federáciu zo strany medzinárodného spoločenstva až do úplného obnovenia suverenity a územnej celistvosti nášho štátu,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Objasňuje sa, že osobitná pozornosť sa venovala koordinácii pozícií strán v boji proti projektu „Nord Stream 2“. Zelenskij a Duda boli „jednomyseľní“ pri svojich hodnoteniach „Nord Stream 2“ ako v prvom rade „ohrozenie bezpečnosti celej Európy“, uvádza sa v správe.

„Je to strategická zbraň v rukách Ruskej federácie,“ vyhlásil Zelenskij.

Dodal, že účinný boj proti takýmto tlakom si vyžaduje súdržnosť EÚ a partnerov, ako aj primerané sankčné obmedzenia.

Zdroj EADaily/news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov