K porozumeniu Čelovekom

PríRODa

Úcta príRODy je neoddeliteľnou súčasťou Slovanstva. Podľa slovanských učení ROD poRODil celý vesmír sám. Všetko vo Vesmíre je generované RODnou Zemou a je ňou – v jej rôznych prejavoch. ROD je všetko. Koniec koncov, jeho Duch je všade: na Slnku a mesiaci, daždi a vetre…

Skutočné Sily príRODy sú podstatou tváre RODu, adresované nám. Preto Slovan jednoducho nemôže hodiť plechovku do rieky, nechať odpadky v lese – lebo prejaví neúctu k Stvoriteľovi.

Nikdy nezlomí živý strom, nerozdrví žabu… Lebo Všemohúci – ROD – sa ukazuje vo veľkom aj malom. „Pľuť do vody je ako pľuť matke do očí“, hovorí ľudová múdrosť. Rovnaký je postoj rozumného človeka ku všetkým živým bytostiam.

Povinnosťou každého rozumného človeka je ctiť si príRODu, rešpektovať všetko – živé aj neživé. V určitom zmysle je všetko živé – pretože, ako už bolo povedané, vo všetkom je Duch RODu. Úctu k príRODe sa dá vyjadriť rôznymi spôsobmi….

Takmer všetky prázdniny súvisia s príRODnými cyklami. Tým, že robíme posvätné obrady, komunikujeme s Bohom, ktorý je podstatou Sily pokoja, ďakujeme za ich dary…. Slnko-Dazhdog dáva svetlo a teplo všetkým veciam na Zemi – tak ako ho nemôžete chváliť? Ako si nemôžeme uctiť matku Zem, našu živiteľku?

Ak ju niekto “považuje za bezduchú hlbokú – nechajme to na jeho svedomí. Aj my, podobne ako naši Predkovia, pri každom rituály, vzdávame jej pozemskú poklonu. Samozrejme, úcta príRODy nie je obmedzená len na jeden rituál – rovnako dôležité je ctiť si ju v každodennom živote.

Ten, kto chváli Matku Zem pri obradoch, a potom znetvorí jej tvár, hádže sám sebe pod nohy odpad. Naši Predkovia považovali všetky veci za posvätné. V skutočnosti je celý život neustále uctievanie. 

PríRODa je liečenie. To, čím trpí väčšina vedomého ľudstva, je akútny nedostatok príRODy.

Prevencia chorôb bez návratu do príRODy je jednoducho nemožná. Pre nás všetkých a hlavne pre deti. Deti pociťujú energiu mestského života a vyjadrujú ju formou alergií, častého prechladnutia, slabého výkonu. PríRODa slúži na prevenciu chorôb a lieči, ale kto z tradičných lekárov predpisuje liečbu príRODou? Nikto, a to je jedna z najväčších chýb dnešného sveta.

Svetlo slnka

Sme deti Slnka a to doslova. Preto potrebujeme liečivé lúče aspoň 10 minút denne. Na tvorbu vitamínu D3 (jednej z najúžasnejších látok, ktoré doteraz človek objavil), ktorý je prirodzenou prevenciou veľmi veľa chôrob. Aby ste získali vitamín D v jeho prirodzenej forme, musíte len tráviť viac času vonku.

Zvuky príRODy

Vtáčí spev, lístie, chrumkanie konárov, potôčik, tráva pod nohami – dodáva terapeutický účinok, znižuje hladinu stresu a krvný tlak.

Jedným z najliečivejších zvukov sú zvuky vody: vodopády, potoky, dážď, búrky, more. 

Farby príRODy

Keď hovoríme vo vedeckom jazyku, farby sú elektromagnetické žiarenie, ktoré sa líši dĺžkou vĺn, ktoré padá na očnú sieť a mozog ich interpretuje ako farby. Toto elektromagnetické žiarenie v sebe nesie liečivú energiu, energiu farby. Je veľmi prospešné, ak sa každý deň môžete dotknúť farieb celého spektra, pozrieť sa na kvety, rastliny, zvieratá, oblohu. Lieči vás a stimuluje mozog. Ak pozorujete farby a odtiene v príRODe, potom váš mozog začne fungovať na vyššej kognitívnej úrovni. Ľudia, ktorí trávia celý deň vo vnútri, kde sa nič nemení, nemajú takú možnosť trénovať svoju inteligenciu a stagnujú.

Pohyb

Chôdza, beh, bicyklovanie, plávanie, lezenie po horách. Nádherná scenéria spríjemňuje akékoľvek fyzické cvičenie. Pohyb nám dáva druhú mladosť, zlepšuje krvný obeh, zvyšuje hustotu kostí, robí nás pružnejšími, mobilnejšími, zvyšuje cirkuláciu lymfy, zlepšuje náladu.

Vzduch

Rozdiel medzi vnútorným vzduchom a čerstvým vzduchom lesa či lúky je obrovský. Vnútorný vzduch je poškodený plynmi získanými zo syntetických materiálov: koberce, nábytok, farby, lak, lepidlo atď… Lesný vzduch je v zložení úplne iný. V lesnom vzduchu je viac života, elánu, zdravia.

Mikróby

Tradičná medicína nás naviedla k tomu, že sterilná čistota je kľúčom k zdraviu. Verili sme, že zdraví môžeme byť až vtedy, keď všetky baktérie v našom prostredí zabijeme saponátom, antibakteriálnym mydlom, farmaceutikami. Niektoré baktérie sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života a našej pohody. Keď sme vystavení účinkom baktérií, trénujeme imunitný systém a dostávame celé telo do rovnováhy. 

Moderná medicína nás priviedla na nesprávnu cestu sterility. Ale príRODa je naplnená “špinavými” baktériami, vírusmi, infekciami a ďalšími predstaviteľmi mikrokozmu.

Bioenergia

Táto energia je menej viditeľná. Bioenergia je citlivosť pri dotyku príRODy. Chodiť bosý, objímať strom, dotknúť sa kvetu, rozjímať nad východom alebo západom slnka, ležať na tráve alebo v snehu vás robí súčasťou Zeme. Hovorí sa, že statickej elektriny sa zbavujeme chôdzou po zemi bosými nohami, ktorá vytvára biely šum v našich telách. Ani naši Predkovia nenosili tenisky, chodili bosí. 

Vracajme sa k múdrostiam našich Predkov a oživujme ich v každodennom živote, budeme zdraví, štastní a spokojní.

Barbora

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: