Slovanské Noviny

20. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Udalosti zo začiatku zimy 2021 budú zaradené do učebníc svetovej histórie. Dnes sa rozhoduje o osude celého ľudstva na najbližších dvesto rokov a ešte dlhšie. Čo sa stalo?

Vojenská sféra

november — Ruské vzdušné sily zostrelili vyradený sovietsky satelit, čím ukázali, že americké vojenské vesmírne systémy už nie sú mimo dosahu ruských zbraní. Americká satelitná konštelácia, ktorá poskytuje navigáciu pre všetky špičkové a vysoko presné zbrane (riadené strely, drony, lietadlá 5. generácie atď.), už nie je nezraniteľná. V prípade vojenského konfliktu sa Rusko stáva schopným „vypnúť“ útočné sily Američanov, ktorí sa nezaobídu bez satelitnej podpory, pre svoju geografickú vzdialenosť od potenciálneho nepriateľa.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

december — Rusko testovalo hypersonickú raketu „Zirkon“ schopnú preniknúť do amerického protiraketového obranného systému. Test prebieha normálne a samotné odpálenie, ktoré sa uskutoční v rámci záverečného testovacieho cyklu, je uznané ako úspešné. Zábery štartujúcej rakety obletia celý svet a s nimi prichádza aj informácia, že americká armáda nedokázala vystopovať ani tento, ani predchádzajúce štarty podobných rakiet. To znamená, že nielen notoricky známy systém protivzdušnej obrany, ale aj americký systém varovania pred raketovým útokom je oficiálne uznaný ako kovový šrot. Uvedením „Zirkonu“ do prevádzky sa teda stávajú neschopnými aj americké obranné sily.

december — Rusko vlastne vydalo Západu ultimátum: „Vypadnite so svojím NATO z východnej Európy alebo tiež prestaneme hrať podľa pravidiel“. Toto ultimátum sa uvádza vo forme zverejneného návrhu bilaterálnej dohody o poskytovaní právnych záruk bezpečnosti zo strany USA a NATO. V diplomatickom jazyku zneli kroky Ruska v prípade nesplnenia požiadaviek takto: „Rusko bude nútené prejsť na režim vytvárania protihrozieb NATO.“

december — Do médií prenikli informácie o treťom neúspešnom teste hypersonickej rakety v USA za sebou. Potom prezident USA inštruoval svoj tím, aby použil všetky možné nástroje na „zdržiavanie“ Ruska pred údajnou „inváziou“ na Ukrajinu a dal na to lehotu 4 týždne. Treba pochopiť, že Ukrajina s tým nemá nič spoločné a hovoríme o vojenskej parite s Ruskom. Najpravdepodobnejšie je, že 4 týždne boli určené na vyriešenie problémov s vývojom hypersonickej strely alebo aspoň na natočenie ďalšieho fantastického „blockbusteru“ o úspechoch americkej armády v tejto oblasti.

Medzitým sa už uskutočnili početné bilaterálne stretnutia medzi Vladimirom Putinom a svetovými lídrami. Ruský prezident striedavo hovoril na uzavretých rokovaniach s predsedom vlády Indie (6. decembra) a lídrom Číny (19. decembra). Stretnutie s indickým vodcom sa skončilo podpísaním vojenských kontraktov v hodnote niekoľkých miliárd dolárov. A v rámci posledného stretnutia Putina s čínskym lídrom, Si Ťin-pching prejavil plnú podporu ruskej zahraničnej politike a povedal, že spojenectvo medzi Ruskom a Čínou je „viac ako vojenské“.

Konečné usporiadanie síl vo vojenskej sfére:

  • Vďaka vývoju nových typov zbraní v Rusku sú Spojené štáty potenciálne zbavené útočných a obranných síl;
  • Rusko, Čína a India sú v prípade globálneho konfliktu pripravené konať ako jednotný front. Spojené štáty americké majú za spojencov len európske štáty, ktoré nemajú vojenskú silu ani základňu zdrojov na boj proti spojeným silám Ruska a Číny;

Ekonomická sféra

Za posledný rok na mnohých medzinárodných fórach a konferenciách opakovane zaznela téza, že ekonomika založená na úvere – západný kapitalistický model — sa dostala do slepej uličky a už nefunguje správne. Podľa nezávislých odborníkov skutočná inflácia v USA dnes presahuje 25 %.

Komoditné trhy šalejú: cena ropy na svetových trhoch sa drží na úrovni 73 dolárov za barel. Cena plynu v decembri dosiahla fantastických 1 700 dolárov za tisíc metrov kubických. Tieto skoky vedú k výraznému zvýšeniu všetkých prepravných a výrobných nákladov a v dôsledku toho k ďalšiemu rastu nákladov na konečný produkt. Dopyt klesá, výroba sa zastaví, dodávky sa zastavia, výrobné reťazce sa prerušia (s rizikom, že sa neskôr nebudú môcť zotaviť). A tak štrukturálny ekonomický kolaps globálneho rozsahu rýchlo naberá na sile v kruhu, v epicentre ktorého je dolár. Globálny finančný hegemón rýchlo stráca svoje pozície. Štátny dlh USA je takmer 29 biliónov dolárov (260 000 dolárov na každú štandardnú 3-člennú rodinu)!

Z tejto pozície sa hrozba vylúčenia Ruska z globálneho finančného (dolárového) systému javí ako zvláštna. Už skôr uložené sankcie viedli k zvýšeniu aktivity domácich výrobcov v poľnohospodárstve, čím výrazne prispeli k rozvoju tohto odvetvia. Ďalšie obmedzenia účasti Ruska na umierajúcom západnom ekonomickom modeli v budúcnosti vyzerajú ešte výhodnejšie ako táto účasť samotná. Ťažisko svetovej ekonomickej aktivity sa už dávno presunulo do Ázie a nemá zmysel lipnúť na západnom modeli, ktorý sa nám rozpadá pred očami. Prax uskutočňovania platieb v národných menách je čoraz rozšírenejšia. A ak naozaj potrebujete obchodovať s Európou alebo Amerikou, aby ste obišli sankcie, vždy môžete použiť peňažné náhrady vo forme rôznych kryptomien.

Podľa nezávislých odborníkov v ekonomickej sfére je dnes ruská ekonomika výrazne podmonetizovaná kvôli „úsiliu“ Centrálnej banky Ruskej federácie, ktorá je podriadená Svetovému menovému fondu. Navyše, domáce investície v rubľoch sú v skutočnosti blokované politikou menových orgánov. Ak sa odmietne zúčastniť na dolárovom systéme, tieto putá budú odstránené a Rusko bude mať šancu zabezpečiť si ekonomický rast alebo aspoň stabilitu na pozadí globálneho finančného kolapsu.

Ruský líder už avizoval, že Rusko čaká transformácia celého ekonomického života. A vidíme, že potrebné prípravy na takúto premenu už prebiehajú. Prečítajte si o tom v článku „Putin pripravuje grandióznu reformu“. Možno konštatovať, že v Rusku už bol vytvorený alternatívny ekonomický model a jeho aktívna výstavba sa začne v blízkej budúcnosti.

Konečné usporiadanie síl v ekonomickej sfére:

  • Svetový globálny finančný systém, ktorého jadrom bol americký dolár, sa rýchlo rúca. Spolu s ním sa rúca celý západný ekonomický model založený na úvere. Na oficiálnej úrovni zatiaľ nikto nevyslovil potrebu vytvorenia alternatívneho ekonomického modelu. Stále ho však treba vyvíjať a testovať. Minimálne najbližších desať rokov nemajú Spojené štáty možnosť dostať sa z ekonomickej diery. To znamená, že nie je kde získať dostatočné zdroje na konfrontáciu s Ruskom a Čínou.
  • Odstúpenie Ruska od dolárového systému, urýchlené rôznymi sankciami, interakciou s regionálnymi partnermi (predovšetkým ázijskými) a zahrnutím mechanizmov pre domáce investície v rubľoch, zároveň umožní našej krajine zabezpečiť potrebný ekonomický rast, a to aj napriek negatívnym globálnym procesom.

Zhrnutie

Vo všeobecnosti už nezáleží na tom, akú reakciu Bidenova administratíva dá na ruské návrhy NATO. Ultimátum Ruska o rozmiestnení jednotiek aliancie je UŽ ponukou na kapituláciu. Putin priviedol Západ na rázcestie v globálnej politickej šachovej hre. Nepriateľ má teraz ťažkú ​​voľbu: ustúpiť a navždy stratiť tvár a vplyv alebo vzdorovať a zahynúť v nerovnom boji proti spojeným silám Ruska, Číny a Indie.

Všetko spomenuté nenecháva Západu šancu vrátiť sa k bývalej veľkosti. Spojené štáty dnes už nemajú silu vzdorovať Rusku ani ekonomickú. Vo vojenskej sfére už Spojené štáty americké zaostávajú a ekonomická prevaha sa rýchlo vytráca.

História ukazuje, že v takýchto prípadoch sa západné krajiny snažia postaviť Rusko proti jednému zo svojich susedov, aby ho zástupne oslabili. Dnes môžeme podobné pokusy pozorovať na príklade podnecovania rusofóbie na Ukrajine, v pobaltských štátoch a v Zakaukazsku. Zároveň však vidíme, že vedenie krajiny si je dobre vedomé nebezpečenstva zatiahnutia do vojenských dobrodružstiev. Ruské ministerstvo zahraničných vecí hasí tieto ohniská napätia väčšinou nenátlakovými prostriedkami a nepripúšťa, aby sa stalo obeťou ďalšej manipulácie organizovanej slabnúcim Západom. Ruská vojenská intervencia je cielená, starostlivo kalibrovaná a nepriama.

Samozrejme, stále zostáva problém aktivity miestnych liberálnych kompradorov. Ale aj ich čas sa kráti – s deštrukciou hegemónie Západu nemajú v novej realite miesto. Odrezané chápadlá chobotnice západného kapitalizmu nie sú samy o sebe životaschopné, hoci sa ešte nejaký čas budú hýbať, poliate ruskou vlasteneckou omáčkou.

Andrej Bezrukov je bývalý sovietsky a ruský ilegálny špión. Pod menom Donald Howard Heathfield spolu so svojou manželkou Elenou Vavilovou žil viac ako 20 rokov mimo Ruska a zapájal sa do nelegálnych spravodajských aktivít. V súčasnosti je okrem verejnej činnosti aktívnym členom Rady pre zahraničnú a obrannú politiku.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d