K porozumeniu Čelovekom

Rozdeľ a Vyumývaj Mozgy!

Preklad článku od Austrálskej analytičky Caitlin Johnstone na médiu The Altworld. Celý názov článku je „Divide and Brainwash: Notes From the Edge of the Narrative Matrix“ a má štýl typický pre autorku.

V roku 2016 tá najskorumpovanejšia a najvražednejšia vláda na Zemi zvládla verejnú nepokojnosť tak, že verejnosti „predala“ sociopatického bilionára ako prezidentského kandidáta anti-establishmentu, potom v roku 2020 predala celoživotného lokaja impéria ako ľudové revolučné povstanie proti tomu predošlému kandidátovi.

“Chcete revolúciu? Tu máte. Toto je tá revolúcia presne ktorú potrebujete. Tak. Hotovo. Sme radi, že ste sa od toho odreagovali.”

– Postavte imperialistickú oligarchiu, ktorá vládne tak tyranicky ako nejaký monarcha.

– Zostaňte schovaní a nikomu sa nezodpovedajúci.

– Presvedčte propagandou ľudí, že sú slobodní.

– Kedykoľvek nastanú nepokoje pre nespravodlivosti systému, nechajte ich zvoliť jedného z vašich zamestnancov, ktorý sľúbi veci zmeniť.

Imperialistická oligarchia zámerne udržuje verejnosť chudobnú, zaneprázdnenú a zmätenú, a potom nasmeruje výslednú zlosť na Rusko, Čínu, a ľudí z tej druhej politickej strany. Naša zlosť voči sebe navzájom ich chráni pred nasmerovaním našej zlosti tam kam patrí. 

Propagandisti vedia, že priemernej osobe nemusíte poskytnúť faktický dôvod aby niečo verila. Dokonca jej nemusíte dať ani finančné dôvody. Všetko čo potrebujete zaistiť je, že vaše vyhlásenia potvrdzujú ich súčasný svetonázor. Pevná a nemenná štruktúra názorov (belief structures, aj viery) uľahčuje propagandu. 

Američania celkom spokojne (happily) dajú Izraelu miliardy dolárov ročne aby vraždili  Palestínskych civilistov a potom odbijú na ulici žobráka, pretože by mohol tie peniaze použiť na chlast. 

Izrael dostáva ďalšieho Predsedu Vlády  ktorý čiastočne vyrástol a dostal vzdelanie v Spojených Štátoch, s rozsiahlymi väzbami na moc v USA, a rozpráva anglicky s americkým prízvukom. Prestaňte hrať divadlo, že to sú dve samostatné krajiny. 

Genocída moci USA v Jemene zostáva ako jediná nahnusnejšia vec ktorá sa odohráva dnes v našom svete.  Čo by sa muselo stať, aby ľudstvo (humanity) prestalo odvracať oči od tejto hrôzy?

Vstúpiť do Armády USA by malo byť nekonečne viac tabu a hanebné ako byť sexuálnym pracovníkom.

Kým boli vynájdené masové médiá, najlepšie si počínajúcim agentom pre propagandu establishmentu bola viera.

Nemám problém s tým, keď ľudia hovoria, že aj tí najľavicovejší politici v najsilnejšej vláde na svete by mali byť viac vľavo ako sú. Postavenie centristov ako je AOC ako “úplnych ľavičiarov” a “najlepších akých môžeme mať” vytvára zátaras pre ďalšie ľavicové hnutie (AOC – tí čo si hovoria Centristi a sú združení okolo Alexandry Ocasio-Cortez). 

“Ľavičiari” ktorí sa pokúšajú vykoľajiť anti-imperialistické debaty predstieranými starosťami o ľudské práva v rámci národov na ktoré sa zameriava Pentagon, sú tí istí, ako pravičiari, ktorí sa pokúšajú „vykoľajiť“ konverzáciu o rasovej spravodlivosti predstieranými starosťami o “zločinoch čiernych voči čiernym – black-on-black crime”.

Jeden z najväčších problémov pre vyvíjajúceho sa  anti-imperialistu, aspoň podľa mojich skúseností, je naučiť sa rozlišovať  medzi tými, čo naozaj chcú skoncovať s oligarchickým impériom, a tými, ktorí len chcú, aby sa impérium chovalo o niečo kozmeticky krajšie ako sa chová. Toto sú dve totálne odlišné pozície, zvlášť preto, že to druhé je čistá fantázia: nemôžete mať unipolárnu štruktúru moci ktorá dominuje Zemeguli, ktorá by nepoužívala surovú silu aby tento systém sveta udržala. A predsa tieto dve skupiny často skončia točiac sa v kruhoch ktoré sa prelínajú. 

Nikdy som nemala problém vedieť aká je moja vlastná pozícia vo vzťahu k impériu,  ale často som sa nadrela v zisťovaní, kto túto pozíciu so mnou zdieľa. Bol tam dlhý postupne sa vynárajúci proces typu: “Ách, my vôbec nie sme na tej istej stránke (ako knihy). Ty chceš úplne iné veci ako ja chcem.”

Väčšina sektárskych bojov ktoré vidíme naľavo, sa štiepi zhruba po tejto línii: tí, ktorí chcú ukončiť to oligarchické impérium, a tí, čo chcú aby to oligarchické impérium sa lepšie chovalo (to be a bit nicer). Tieto dve pozície sú v konečnom dôsledku nezmieriteľné, takže tieto dve frakcie si nikdy nebudú rozumieť.

Ak naozaj existujú mimozemšťania a naozaj lietajú okolo nášho sveta v čudných lietadlách, pravdepodobnejšie sa túto pravdu dozvieme skôr od mimozemšťanov samých, ako od armády USA.

Vláda USA je nič iné ako bažina (pure swamp); nie je možné použiť bažinu na opravu bažiny. Demokrati by nikdy neboli použili Špeciálneho Prokurátora aby odstránili Trumpa. Trump nikdy nemal v úmysle odstrániť Deep State. Vláda USA by nikdy nevyšetrovala sama seba, ani neodhaľovala pravdu o mimozemšťanoch. 

Snáď najlepšie vysvetlenie pre tých plno správ o neidentifikovaných lietajúcich objektoch – UFO – predvádzajúcich manévre a vlastnosti ktorým nerozumieme, je, že my sa rútime cez obrovský a záhadný vesmír, o ktorom naše len čerstvo vyvinuté mozgy primátov nevedia skoro nič.

Ak existujú ET, a naštevujú našu planétu, pravdepodobne sa chovajú k nej viac ako k svojmu domovu ako my.

Ľudia (humans) sa zameriavajú na vonkajší priestor, aby sa vyhli zameriavaniu sa na vnútorný priestor (v angličtine sa slovo „space“ používa pre vesmír, aj pre priestor). Možno, že svet naozaj skončil v roku 2012. Odvtedy sa všetko rozmotávalo/rozpadalo 

Ivan Hečko

Slovanské Noviny

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 




ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: