K porozumeniu Čelovekom

Rúška treba odhodiť, ohrozujú naše zdravie

Dnes sa rozhodlo o tom, že deti na základných školách na Slovensku nebudú musieť nosiť rúška v triedach. Žiaľ, táto povinnosť zostala žiakom na stredných školách. Hoci aj tým rúško obmedzuje dýchanie a zachytávajú sa na ňom nečistoty. V priebehu dňa v ňom vzniká nebezpečná vlhkosť. 

Rúška na krátkodobé nosenie môžu ochrániť, no ich dlhodobé nosenie môže ohroziť zdravie detí. K problematike rúšok sa na portáli celltheraclinic.cz vyjadril prof. MUDr. Jaroslav Michálek, imunológ, onkológ a vedúci lekár kliniky Cellthera v Českej republike.

Nosenie rúšok stráca zmysel

Podľa neho dnes nosenie rúška stráca zmysel a skôr prevažujú negatíva jeho nosenia, ktoré sa môžu prejaviť v ďalších mesiacoch. Svoje tvrdenie dokladá nasledujúcimi zdôvodneniami:

  1. Premorenie prebieha pomalšie, v ČR je cca 100 pozitívnych testov z cca 8000 denne testovaných osôb. Obmedzenie osobných kontaktov riziko vírusu znižuje.
  2. Rúška a respirátory na tvári sú najväčším zdrojom kontaminácie. Vo vydychovanom vzduchu sa totiž nachádzajú milióny vírusov a baktérií, ktorých sa chce telo zbaviť. Väčšina z nich sa však zachytí v látke rúška a ďalším nádychom vdychujeme množstvo nežiaducich mikroorganizmov späť do tela. Ide najmä o vdychovanie adenovírusov, vírusov chrípky, respiračných vírusov, baktérií, streptokokov, stafylokokov a iných nežiaducich mikroorganizmov. Ak nosíme rúško niekoľko hodín, zákonite dôjde k oslabovaniu imunitného systému.

Oslabujeme si imunitu

  1. Dlhodobá neprirodzená bariéra v podobe rúška môže viesť k oslabeniu imunity a zhoršiť tak náš celkový zdravotný stav. V letných mesiacoch potom môžeme ľahšie podľahnúť infekciám: rotavírusom, adenovírusom, herpetickým vírusom, chlamýdiám, mykoplazmám, boréliám a pod.
  2. Zakrytie tváre a strašenie najmä seniorov, aby nevychádzali von, môže viesť k hlbokému nedostatku vitamínu D, ktorý získavame zo slnka cez odhalenú kožu. Zásoby vitamínu D sú po zime úplne vyčerpané u väčšiny populácie. Vitamín D je životne dôležitý pre správne fungovanie imunity, pre celý pohybový aparát vrátane svalov, kĺbov. Vitamín D funguje aj ako antidepresívum.

Aj zdravotníkom rúška spôsobujú problémy

  1. Vedecké práce dokladujú, že zdravotníci, ktorí sú nútení dlhodobo nosiť rúška či respirátory, trpia bolesťami hlavy, majú dýchacie ťažkosti, trpia ekzémami alebo mokvaním zaparenej kože pod rúškom. To sa deje u každého, kto je nútený dlhodobo nosiť prekrytie tváre.

Ťažké ochorenia bez pozornosti médií

Podľa Michálka profesora sú zdravotné problémy s oslabenou imunitou po dlhodobom nosení rúšok rozsiahle. „Vôbec nechcem zľahčovať ťažké prípady a viac ako 200 úmrtí v súvislosti s coronavírusom, ale na infekciu chrípkou ročne zomrie v Česku 1500 – 2000 osôb bez toho, aby tomu médiá venovali takú pozornosť. Senátor a profesor Jan Žaloudík nedávno v Senáte informoval o úmrtiach na nádorové ochorenia: každých 20 minút zomrie v ČR jeden človek na následky rakoviny.“ Tomu sa však dnes nevenuje taká pozornosť, aká by bola potrebná.

Verím, že zvíťazí zdravý rozum a skoro dôjde k odstráneniu rúšok z nášho bežného života,“ ukončil Michálek.

hlavný denník

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: