Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Ruské námorné sily monitorujú britské a holandské torpédoborce v Čiernom mori

Hovoríme o krížnikoch „Defender“ a „Evertsen“.

Sily ruského námorníctva sledujú raketové torpédoborce britského a holandského námorníctva, ktoré vstúpili do Čierneho mora. Informovali o tom v pondelok v Národnom obrannom kontrolnom centre Ruskej federácie.

„Sily a prostriedky Čiernomorskej flotily začali kontrolovať činnosť torpédoborca ​​ britského námorníctva a fregaty holandského námorníctva, ktoré vstúpili do Čierneho mora 14. júna 2021,“ píše sa v správe.

Torpédoborec „Defender“ vstúpil do služieb britského námorníctva v roku 2009. Dosahuje rýchlosť asi 30 uzlov. Disponuje rôznymi zbraňami vrátane protilodných rakiet „Harpoon“ a systémov PVO krátkeho a stredného dosahu.

Fregata holandského námorníctva „Evertsen“ dosahuje rýchlosť asi 28 uzlov a má výzbroj podobnú britskému plavidlu.

Momentálne sa v Čiernom mori nachádza aj raketový torpédoborec triedy Arleigh Burke „Laboon“, ktorý 11. júna prešiel úžinou. Loď tejto triedy je vyzbrojená riadenými raketovými zbraňami — schopnými niesť jadrové hlavice riadené strely „Tomahawk“ a protilodné strely „Harpoon“.

V súlade s ustanoveniami Montreuxského dohovoru je čas strávený cudzími vojnovými loďami v Čiernom mori obmedzený na 21 dní.

Zdroj TASS/news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: