K porozumeniu Čelovekom

Ruské systémy elektronického boja uskutočnili rozsiahly útok na americké vojenské satelity

Velenie americkej armády oznámilo, že ruská armáda podnikla bezprecedentný útok na americké vojenské vesmírne satelity.

Útoky boli vykonané pomocou systémov rádio-elektronického boja neznámeho typu, trvali veľmi dlho a takéto útoky majú vážny dopad na prevádzku amerických kozmických objektov.

Vo vyhlásení amerického vojenského velenia sa dokonca objavili informácie, že Rusko a Čína použili proti satelitom laserové zbrane.

„Keď Rusko odpálilo družicu vo vesmíre pomocou rakety, ako to urobilo tento mesiac, prebiehajúce preteky v zbrojení vo vesmíre sú oveľa očividnejšie. No Spojené štáty a ich protivníci bojujú vo vesmíre každý deň. Hrozby skutočne rastú a rozširujú sa každým dňom. A toto je vážna evolúcia aktivity, ktorá prebieha už dlho,“ vyhlásil generál David Thompson, prvý zástupca veliteľa vesmírnych síl pre vesmírne operácie.

Americké vesmírne sily práve teraz vyšetrujú to, čo Thompson nazýva „reverzibilné útoky“ na americké vládne satelity (teda útoky, ktoré satelity natrvalo nepoškodia) „každý jeden deň“. Rusko podľa neho pravidelne útočí na americké satelity nekinetickými prostriedkami vrátane elektronického boja, informoval denník „The Washington Post“.

Dnes je Rusko vyzbrojené niekoľkými zariadeniami na rádio-elektronický boj, ktoré umožňujú útočiť na americké vesmírne satelity. Útoky na tieto objekty sa navyše s najväčšou pravdepodobnosťou iba v čase prechodu nad ruskými strategickými a vojenskými zariadeniami a snaží, čím sa Rusko snaží zabrániť úniku dôležitých informácií, hoci v prípade potreby možno satelity úplne znefunkčniť.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: