K porozumeniu Čelovekom

Rusko môže napadnúť

Rusko môže zaútočiť. Takto už druhý mesiac hystericky vreštia západní propagandistickí agitátori (iných médií tam už dávno niet).

Koho napadnúť? A čo je najdôležitejšie, načo by sme to robili? Je pravda, že komiksové myslenie jednoducho odpovede na také zložité otázky nevyžaduje. Darebák v komiksoch robí darebáctvo jednoducho preto, že je zloduch. A určite ešte aj so zlovestným rehotom „Mwuhahahaha!“

Ale ako prišli na to, že darebákmi sme my? My sme pevne presvedčení, že darebáci sú práve oni — anglosaskí piráti a lupiči, zvyknutí drancovať väčšinu planéty.

Každý súdi podľa seba. A v týchto obavách z „útočenia“ prezrádzajú svoj vlastný spôsob myslenia. Keby mal Západ možnosť, určite by zaútočil. Zmocnili by sa ruských zdrojov – ropy, plynu, diamantov, zlata, vzácnych kovov atď.

No my to nepotrebujeme — máme to všetko aj bez nich. Naopak, obsadiť ich, zobrať do zajatia, potom ich nakŕmiť, opraviť im cesty a továrne, obnoviť infraštruktúru, ktorá bola znivočená v posledných desaťročiach… nie veru, zaobídete sa aj bez okupácie! To platí nielen pre Ukrajincov a všelijakých Baltov, ale aj pre všetkých ostatných.

Ale nie o tom som chcel. Dôležité je tu kľúčové posolstvo — Rusko môže. Nie je dôležité, čo konkrétne. A preto ho tak na Západe nenávidia.

Pred tridsiatimi rokmi Rusko nemohlo prakticky nič. A vtedy bola veľmi „milované“. Clinton si robil srandu z opitého Jeľcina, americkí špióni sa voľne prechádzali po uzavretých vojenských objektoch a obranných podnikoch, kradli naše tajomstvá, americkí podnikatelia skupovali strategické aktíva za babku, vydierali „dohodami o zdieľaní výroby“ a na oplátku „tu máš žuvačku Buble Gum, žuj“. Slabé Rusko bolo donútené bezmocne sledovať, ako beztrestne drzí Američania bombardujú bratské Srbsko (hoci aj vtedy naši boli schopní uskutočniť nájazd do Prištiny, čím zabránili etnickým čistkám).

A teraz Rusko môže. Môže vyhnať 28 hlúpych amerických diplomatov. Môže vyvážať obilie a mäso („Putinove nožičky“) do hladujúcej Ameriky. Môže preletieť nad americkým krížnikom, čím prinúti celú posádku urgentne si vymeniť pampersy. Môže znovu získať Krym.

A nedovolíme nikoho urážať. Ani Sýrčanov, ani Venezuelčanov, ani obyvateľov Stredoafrickej republiky a, samozrejme, ani (a najmä) Rusov z Donbasu.

A ak sa niekomu nepáči, že Rusko presúva svoje vlastné jednotky v rámci vlastných hraníc, vždy ich môžeme niekam poslať. Niekam, kde je príliš veľa nespokojných.

Rusko môže…

Alexander Rodžers/news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: