Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Rusko prvýkrát použilo veľký počet robotov na rozsiahle vojenské cvičenia

Ruská armáda na cvičeniach „Západ -2021“ zorganizovala vojnu robotov — roboti porazili nepriateľské tanky.

Unikátne ruské robotické systémy „Uran-6“, „Uran-9“ a „Nerechta“ sa po prvýkrát masívne zapojili do rozsiahlych cvičení. V rámci epizódy odrazenia nepriateľského útoku mali ruské bojové vozidlá veľký úspech, a to nielen tým, že poskytli prikrytie priateľským silám, ale tiež zničili tanky hypotetického nepriateľa.

„V hlavnej fáze spoločného strategického cvičenia „Západ-2021“ v regióne Nižný Novgorod na plygóne Mulino v bojových formáciách jednotiek kombinovaných zbraní vykonávajúcich výcvikové misie obrany, boli prieskumné a palebné podporné roboty „Uran-9“ a „Nerechta“ použité prvýkrát,“ uvádza sa v správe ruského ministerstva obrany.

Je známe, že roboty „Uran-6“ plnili úlohy súvisiace s odstraňovaním mín, zatiaľ čo roboty „Uran-9“ a „Nerechta“ aktívne útočili na nepriateľské sily a poskytovali protipalebné krytie pre vlastné a priateľské sily.

Na fotografiách je vidieť jednotlivé prípady používania ruských vojenských vozidiel. Podľa expertov ruská armáda už aj skôr používala pri cvičeniach robotické systémy, pričom v blízkej budúcnosti ich Rusko začne pri bojových operáciách aktívne využívať.  Tým sa minimalizuje účasť ľudí.

V súčasnosti sa ruskí návrhári zaoberajú vývojom najmenej troch ďalších bojových robotov nového typu.

Zdroj Avia.pro/news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: