K porozumeniu Čelovekom

Rusko sprísni kontrolu nad používaním antibiotík v poľnohospodárstve

Vláda podporila návrh zákona o sprísnení kontroly používania antibiotík v poľnohospodárstve. Dokument, ak ho schváli parlament a prezident, zakáže pridávanie antimikrobiálnych liečiv do krmív a predaj týchto krmív bez predpisu.

Podľa tlačovej služby podpredsedníčky vlády Viktorie Abramčenkovej bude v blízkej budúcnosti návrh zákona odoslaný na posúdenie Štátnej dume a v prípade schválenia nadobudne účinnosť 1. septembra 2022.

„Pozmeňujúce a doplňujúce návrhy sú zamerané na posilnenie kontroly nad používaním antibakteriálnych liečiv v chove hospodárskych zvierat a hydiny,“ vysvetľuje Abramčenková.

Návrh zákona zavádza pravidlá pre výdaj liekov na predpis, ktoré znížia výskyt ich neoprávneného používania a zlepšia kvalitu a bezpečnosť hotových výrobkov. Registrácia predpisu na liek na veterinárne použitie bude možná vo federálnom štátnom informačnom systéme v oblasti veterinárnej medicíny. Okrem toho ustanoví kategórie osôb, u ktorých sa vyžaduje farmaceutická licencia na pridávanie antimikrobiálnych liekov do krmív počas ich výroby a predaja.

Zdroj EADaily/news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: