Slovanské Noviny

prvé slovanské noviny

Rusko stavia „neviditeľnú“ loď

Najnovšia korveta projektu 20386 „Merkur“ bude prvou z ruských lodí postavená na „stealth-technológii“, uviedli pre RIA Novosti dva zdroje v lodiarskom priemysle.

Už aj predtým ruské lode využívali určité prvky „stealth“ technológií, vrátane povlaku pohlcujúceho rádiové lúče, koncept „neviditeľnej“ lode však ešte nebol úplne dopracovaný.

„Korveta „Merkur“ bude prvou loďou ruskej flotily, ktorá bude vybavená technológiou absorpcie rádiového signálu po celej ploche vonkajšej povrchovej štruktúry. Podľa predbežných odhadov bude stometrová loď odrážať rádiový signál ako keby išlo o malý čln,“ prezradil zdroj agentúry.

Okrem náteru v rámci technológie „stealth“ bude mať korpus korvety zvláštny tvar — bude na ňom minimalizovaný počet vyčnievajúcich prvkov a štrbín a budú použité rôzne kompozitné materiály a špeciálne farby.

Druhý zdroj túto informáciu potvrdil s tým, že sa plánujú uskutočniť špeciálne testy účinnosti technológie „stealth“ korvety „Merkur“.

Trup korvety je už úplne dokončený a v súčasnosti sa formujú nadstavby lode.

Projekt 20386 „Merkur“ je loď novej generácie založená na projekte 20385, v ktorom bude implementovaný modulárny princíp výzbroje a možnosť vypúšťania dronov. Korveta sa začala stavať 28. októbra 2016 pod názvom „Daring“. Súčasťou flotily b ysa mala stať v roku 2022.

„Merkur“ bude schopný likvidovať nepriateľské lode riadenými strelami, vyhľadávať a ničiť ponorky, poskytovať protilietadlovú obranu pomocou protilietadlového raketového systému a poskytovať delostreleckú podporu pri vyloďovaní morskej pechoty.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: