Slovanské Noviny

Rusko tvrdo zareagovalo na vojenské cvičenia NATO v blízkosti svojich hraníc

Vojenské cvičenia „Defender Europe 2021“ vyvolali mimoriadne tvrdú reakciu Ruska, čo je spojené s rozmiestnením asi 30-tisícovej armády v blízkosti ruských hraníc, ako aj niekoľkými stovkami jednotiek vojenskej techniky a napriek vyhláseniam NATO, že cvičenia majú obranný charakter, USA nasadili do cvičení svoje strategické bombardéry B-52, na čo Rusko takmer okamžite odpovedalo.

Pre ruskú armádu je však oveľa vážnejším problémom americko-ukrajinské vojenské cvičenie „Sea Breeze 2021“. Dôvodom dosť závažnej kritiky zo strany predstaviteľov Ministerstva obrany Ruskej federácie bola skutočnosť, že pôvodne sa tieto cvičenia mali vykonávať iba na mori, avšak celkom neočakávane vysvitlo, že sa bude nacvičovať výsadok morskej pechoty, ako aj údery s použitím taktickej a strategickej výzbroje.

„Ministerstvo obrany Ruskej federácie bude pozorne sledovať prípravu a priebeh ukrajinsko-amerického cvičenia „Sea Breeze“ za účasti krajín NATO a v prípade potreby primerane reagovať na vyvíjajúcu sa situáciu v záujme zaistenia vojenskej bezpečnosti Ruskej federácie. Na tomto cvičení sa zúčastní asi 4 tisíc vojakov, 40 vojnových lodí, člnov a pomocných plavidiel, 30 lietadiel a viac ako 100 jednotiek automobilov a obrnených vozidiel,“ informoval oficiálny predstaviteľ ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Takéto americko-ukrajinské vojenské cvičenia v blízkosti ruských hraníc sú úplne neprijateľné, a preto si Rusko vyhradzuje právo začať uskutočňovať vlastné vojenské manévre, ktoré zabezpečia ochranu ruských hraníc a v prípade pokusov Ukrajiny a USA o provokácie, ich okamžite potlačí.

Zdroj Avia.pro/ news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar
ďakujeme

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Exit mobile version
Prejsť na panel nástrojov