K porozumeniu Čelovekom

Rusko úspešne odskúšalo bezpilotnú verziu tanku T-14 Armata

Ruskí konštruktéri úspešne vyskúšali bezpilotnú verziu tanku T-14 Armata. Zástupcovia štátnej korporácie Rostech testovali bezpilotnú verziu tanku T-14 Armata, ktorý sa bude čoskoro hromadne vyrábať. Informáciu oznámil prvý námestník generálneho riaditeľa Rostechu Vladimir Artjakov.

“Tank Armata bol pôvodne navrhnutý ako vozidlo s posádkou. Ale dnešná úroveň moderných technológií umožňuje premeniť ho na dron – vykonali sme príslušné testy a ukázali sa ako úspešné, “ uviedol Artjakov. Počiatočná sériová výroba tankov T-14 Armata neumožňuje výrobu bezpilotnej verzie, avšak vzhľadom na sľubný charakter tejto verzie ťažkého ruského tanku bude táto myšlienka realizovaná v blízkej budúcnosti.

Minulý rok v apríli ruský minister priemyslu a obchodu Denis Manturov oznámil, že ruský tank Armata prešiel skúškou v Sýrii. Podľa jeho slov sú tieto skúšky dôležitým prvkom k tomu, aby Rusko mohlo uplatniť tank Armata v reálnych bojových podmienkach v budúcnosti. Denis Manturov tiež zdôraznil, že tank Armata nemá vo svete obdoby a neustále sa modernizuje. Podľa jeho slov už má Rusko niekoľko predbežných objednávok na vývoz tohto tanku.

Hlavný bojový tank (MBT) T-14 Armata, zdroj: wikimedia.org

T-14 Armata je jediným tankom na svete patriacim do tretej povojnovej generácie, ktorý je určený pre vedenie boja v bezprostrednom styku s nepriateľom, podporu útoku motostreleckých jednotiek, útok na fortifikačné stavby a na vojenské jednotky nepriateľa nasadené v otvorenom teréne či umiestnené v úkryte. Ruské ministerstvo obrany predtým uzavrelo zmluvu na nákup 132 bojových strojov T-14 a T-15 na platforme Armata. Očakáva sa, že dohoda bude splnená do konca tohto roka.

Karol Jerguš

armádny magazín

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: