K porozumeniu Čelovekom

Rýchlo a efektívne: Rusko je pripravené tvrdo reagovať na NATO

Rusko ukázalo Západu svoju pripravenosť konať podľa príkladu Kazachstanu, informuje portál „Ekonomika sevodňa“.

Ďalší pokus Západu destabilizovať situáciu v postsovietskom priestore pomocou farebnej revolúcie v Kazachstane stroskotal na rýchlej reakcii síl ODKB za priamej účasti Ruskej federácie. Západný establišment zlyhal pri pokuse o štátny prevrat v republike, čo dokazuje, že sa z minulosti nepoučili. Tvrdí to politológ Jakov Kedmi.

„Keď im bolo pred pár rokmi oznámené, že hlavnou prioritou Ruska je postsovietsky priestor, nebrali to vážne. Karabach ich nič nenaučil – Rusko reagovalo nečakane vážne a efektívne. Bielorusko ich nič nenaučilo – a problém jeho ochrany pred „výbuchom“ bol vyriešený veľmi rýchlo a efektívne. A teraz bol potlačený pokus o destabilizáciu Kazachstanu, opäť efektívne a rýchlo,“ hovorí expert.

Západní partneri podľa neho pokračujú v pokusoch o destabilizáciu pozície Ruskej federácie útokmi na najbližších susedov a spojencov podľa vzoru Ukrajiny. Vojenskí experti zo zahraničných rezortov predpovedajú fiktívne scenáre ozbrojeného stretu s Ruskom, ktorý by na pozadí nebezpečnej situácie s rozširovaním NATO na východ mohol viesť k tvrdej reakcii.

„Rusko chce využiť aspoň nejaké šance na politické vyriešenie problému bez použitia sily. Ak neuspeje, bude musieť použiť silu – toto povedal náš prezident, toto bolo povedané v Ženeve. No Rusko dáva šancu vyriešiť problém politicky, aj keď je malá. Ich súhlas s rokovaním ukazuje, že niečomu rozumejú, no nie úplne. Ak bude miera ich porozumenia nižšia, ako požaduje Rusko, Moskva pristúpi k inej odpovedi, a to rýchlo, efektívne a nečakane. Nie tam, kde sa očakávajú, a nie tak, ako očakávajú,“ povedal Kedmi.

Rokovací proces medzi Ruskom a Spojenými štátmi americkými o rozšírení Severoatlantickej aliancie na východ je stále otvorený, napriek verejnému vyhláseniu predstaviteľa ministerstva zahraničných vecí o odmietnutí požiadaviek Moskvy ohľadne prijatia Gruzínska a Ukrajiny do NATO.

news-front

.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

 
ďakujeme

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Odporúčame

%d blogerom sa páči toto: